Zamknij

Oszustwo na wnuczka to nie wszystko. Teraz oszukują na Biedronkę

Redakcja
28.04.2017 07:53
Uwaga na fałszywe maile od Biedronki
fot. Archiwum Radia ZET

Internetowi naciągacze nie tracą kreatywności i znaleźli nowy haczyk na naiwnych. Obiecują darmowe karty podarunkowe w sklepach Biedronka i zamiast dawać, zabierają. I to dość duże kwoty.

"Zostałeś/aś zakwalifikowany do wzięcia udziału w krótkiej ankiecie i zdobycia szansy na wygranie Karty podarunkowej o wartości 1000 zł do zrealizowania w Twoim supermarkecie" - to treść wiadomości rozsyłanej przez oszustów. W liście nie pada ani razu wzmianka o popularnym dyskoncie. Wzbudzającą zaufanie nazwę "Biedronka" wpisano jednak w pole "nadawca". Również layout maila nawiązuje do kolorystyki stosowanej przez sieć.

Zagłosuj

Często dostajesz podejrzane maile?

Liczba głosów:

Na czym polega akcja? Trzeba odpowiedzieć na 4 pytania i podać dane osobowe. Następnie bez ostrzeżenia użytkownik zostaje przekierowany do formularza płatności kartą kredytową. Za udział w programie "TylkoZa1Zloty", zgodnie z nazwą, należy zapłacić symboliczną złotówkę. Problem w tym, że to nie wszystkie pieniądze, które zostają ściągnięte z karty. Po 3 dniach abonament może zostać automatycznie przedłużony o kwartał, a to kosztuje już 250 zł. Po roku zsumowane opłaty wyniosą równowartość obiecanego tysiąca zł. W zamian organizator akcji oferuje prezent powitalny i dostęp do katalogu promocji w sklepach. Co jest nagrodą - regulamin nie zdradza.

regulamintylkoza1zloty

Biedronka nie ma z tym nic wspólnego. Biuro prasowe Jeronimo Martins Polska informuje, że otrzymuje informacje o podobnych akcjach i przekazuje sprawy prawnikom. Prawdziwość podobnych promocji można zawsze sprawdzić kontaktując się z obsługą klienta (email: bok@biedronka.eu oraz tel. 800 080 010 lub 22 205 33 00).

RadioZET.pl/FAKT/MAAL