Nowe przepisy dotyczące zasad przejęć banków. Prace w Senacie zostaną wstrzymane?

Redakcja
16.11.2018 17:09
Nowe przepisy dotyczące zasad przejęć banków. Prace w Senacie zostaną wstrzymane?
fot. PAP

Wstrzymania prac nad nowelą, zawierającą przepis dotyczący zasad przejęć banków, chce szef klubu PO Sławomir Neumann. Nie ma takiej możliwości – odpowiada marszałek Senatu z PiS.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Konstytucja nie przewiduje możliwości wstrzymania prac nad ustawą w Senacie” - napisał marszałek Senatu Stanisław Karczewski w odpowiedzi na wniosek Sławomira Neumanna.

O wniosku do premiera, marszałka Senatu i szefa klubu PiS, Neumann poinformował w piątek rano. Jego partia chce wstrzymania prac nad nowelą, do której wprowadzono przepis, że KNF może podjąć decyzję o przejęciu jednego banku przez inny.

 - Nie może być wątpliwości, co do uchwalanego prawa - wskazał rano Neumann.

Marszałek Senatu w odpowiedzi przekazanej przez dział prasowy Kancelarii Senatu zaznaczył, że uchwalona 9 listopada przez Sejm nowelizacja niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru oraz ochrony inwestorów na rynku finansowym, znajduje się w "projekcie porządku obrad" najbliższego posiedzenia Senatu.

Zobacz także

Ani Konstytucja, ani tym bardziej Regulamin Senatu nie przewidują możliwości wstrzymania prac nad ustawą w Senacie. Pański wniosek jest zatem całkowicie bezpodstawny i w moim przekonaniu zmierza do naruszenia wskazanych norm konstytucyjnych”- napisał marszałek Senatu.

Karczewski dodał też, że „zgodnie z postanowieniami Regulaminu Senatu Marszałek Senatu nie ma możliwości wycofania określonego punktu z porządku obrad komisji senackiej” - co sugerował Neumann.

W piątek nowelizacją zająć ma się senacka komisja budżetu i finansów.

RadioZET.pl/PAP/JŚ