Nowe studio TVP Info. Kosztowało 16 mln złotych [WIDEO]

Redakcja
06.11.2018 09:40
Nowe studio TVP Info. Kosztowało 16 mln złotych [WIDEO]
fot. TVP Info screen

6 listopada punktualnie o godzinie 5.35 TVP Info rozpoczęło nadawanie z nowego studia. – Oby było jak najlepszym okienkiem informacyjnym i publicystycznym dla naszych widzów – powiedział prezes TVP Jacek Kurski. Nowe studio TVP kosztowało 16 mln złotych. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Nowe studio TVP Info o powierzchni 230 m² powstało w budynku Telewizji Polskiej przy stołecznym placu Powstańców Warszawy 7, gdzie mieszczą się redakcje programów informacyjnych i publicystycznych TVP. Prace remontowe trwały od marca br.

Studio zostało wyposażone w ścianę ekranów LED o długości 22 m. Rozdzielczość ekranów wynosi 18 mln pikseli, co umożliwia emisję obrazu w rozdzielczości 4x4K. Studio wyposażono także m.in. w 10 kamer oraz 100-calowy dotykowy ekran multimedialny.

Modernizacji poddano też obsługującą studio reżyserkę, która została podniesiona do najwyższych standardów. Za aranżację scenograficzną odpowiada Regina Wolnicka. Według zapowiedzi TVP studio ma być sukcesywnie doposażane. Planowane jest m.in. zastosowanie technologii Augmented Reality i Virtual Window.

Nowe studio TVP 

Prezes TVP podziękował wszystkim, którzy „wspierali proces inwestycyjny i pomagali w jego skutecznym ukończeniu”. – Oddajemy dzisiaj do państwa (dyspozycji – PAP), naszych dziennikarzy, ten piękny obiekt. Jestem przekonany, że jest on na miarę i wyzwań, i potrzeb. Oby był jak najlepszym okienkiem wystawowym, informacyjnym, publicystycznym Telewizji Polskiej dla naszych widzów – powiedział Jacek Kurski. 

Zobacz także

Jak dodał, nowoczesna telewizja publiczna „to nie tylko znakomity kontent, dobre, rzetelne informacje, żywa publicystyka, kontakt z widzami, ale to przede wszystkim dystrybucja, nowoczesna technika i technologia”.

Telewizja Polska przygotowuje również nowe studio „Wiadomości” TVP1. Obecnie zakończyły się już prace remontowo-budowlane i trwają testy technologii oraz nowej oprawy graficznej, przygotowanej przez Platige Image. Dokładna data uruchomienia nowego studia „Wiadomości” nie jest jeszcze znana. 

RadioZET.pl/PAP/DG