Będzie nowe święto państwowe? Sejm zajmie się projektem ustawy

Redakcja
21.02.2019 16:43
Będzie nowe święto państwowe? Sejm zajmie się projektem ustawy
fot. PAP

W kalendarzu pojawi się nowe święto państwowe? Grupa posłów chce ustanowienia 14 kwietnia Świętem Chrztu Polskiego. W Sejmie odbędzie się trzecie czytanie projektu ustawy - informuje TVN24. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

14 kwietnia Świętem Chrztu Polskiego. Popierasz projekt ustawy?

Liczba głosów:

W czwartek w Sejmie odbędzie się trzecie czytanie projektu ustawy o ustanowienie dnia 14 kwietnia Świętem Chrztu Polskiego.

Projekt ustawy trafił do polskiego parlamentu w marcu 2017 roku. Pracę w Komisji Kultury i Środków Przekazu rozpoczęto dopiero w lipcu 2018 roku. Do tej pory do projektu zgłoszono dwie poprawki. Posłowie Platformy Obywatelskiej domagają się zmian w preambule oraz przesunięcia święta z 14 na 15 kwietnia. Komisja zawnioskowała o ich odrzucenie. 

14 kwietnia nowe święto państwowe?

Autorami projektu są posłowie klubów: Kukiz'15, Wolni i Solidarni, PiS, Republikanie oraz poseł Paweł Pudłowski z Nowoczesnej. Ich zdaniem nowe święto ma ''zachęcać obywateli Polski do refleksji i wywieszenia w tym dniu flag biało-czerwonych''. 

CZYTAJ TAKŻE: Sejm poparł ustawę. 19 października będziemy obchodzić nowe święto państwowe

Jan Klawiter - reprezentant wnioskodawców, w rozmowie z tvn24bis.pl zapowiedział, że święto nie ma być dniem wolnym od pracy. - Nie chcemy mnożyć dni wolnych od pracy, chcemy, żeby o tym pamiętać - dodał. 

RadioZET.pl/TVN24/DG