Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Będzie nowe święto państwowe? Sejm zajmie się projektem ustawy

21.02.2019 16:43
xxx wiadomosci

W kalendarzu pojawi się nowe święto państwowe? Grupa posłów chce ustanowienia 14 kwietnia Świętem Chrztu Polskiego. W Sejmie odbędzie się trzecie czytanie projektu ustawy - informuje TVN24. 

Będzie nowe święto państwowe? Sejm zajmie się projektem ustawy fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

14 kwietnia Świętem Chrztu Polskiego. Popierasz projekt ustawy?

W czwartek w Sejmie odbędzie się trzecie czytanie projektu ustawy o ustanowienie dnia 14 kwietnia Świętem Chrztu Polskiego.

Projekt ustawy trafił do polskiego parlamentu w marcu 2017 roku. Pracę w Komisji Kultury i Środków Przekazu rozpoczęto dopiero w lipcu 2018 roku. Do tej pory do projektu zgłoszono dwie poprawki. Posłowie Platformy Obywatelskiej domagają się zmian w preambule oraz przesunięcia święta z 14 na 15 kwietnia. Komisja zawnioskowała o ich odrzucenie. 

14 kwietnia nowe święto państwowe?

Autorami projektu są posłowie klubów: Kukiz'15, Wolni i Solidarni, PiS, Republikanie oraz poseł Paweł Pudłowski z Nowoczesnej. Ich zdaniem nowe święto ma ''zachęcać obywateli Polski do refleksji i wywieszenia w tym dniu flag biało-czerwonych''. 

CZYTAJ TAKŻE: Sejm poparł ustawę. 19 października będziemy obchodzić nowe święto państwowe

Jan Klawiter - reprezentant wnioskodawców, w rozmowie z tvn24bis.pl zapowiedział, że święto nie ma być dniem wolnym od pracy. - Nie chcemy mnożyć dni wolnych od pracy, chcemy, żeby o tym pamiętać - dodał. 

RadioZET.pl/TVN24/DG 

Oceń