Zamknij

Dwoje posłów ma dołączyć do Gowina. Znamy nazwiska. "Zbroimy się"

15.04.2021 10:38
Jarosław Gowin
fot. Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Agnieszka Ścigaj i Lech Kołakowski to dwójka posłów, która ma - wedle najnowszych doniesień medialnych - w najbliższych dniach dołączyć do Porozumienia. Tym samym partia Jarosława Gowina zwiększyłaby swoją liczebność w Sejmie. 

Jarosław Gowin powiększa swoje szeregi. Jak bowiem donoszą "Super Express" i Gazeta.pl, w sobotę, podczas krajowej konwencji Porozumienia, do partii ma dołączyć dwoje niezrzeszonych posłów: Agnieszka Ścigaj i Lech Kołakowski.

Chcemy pokazać Kaczyńskiemu, że bez nas PiS wyborów nie wygra. Będą też kolejne transfery, zbroimy się!

Polityk Porozumienia w rozmowie z "SE"

Co na to sami zainteresowani? Sprawę skomentował już Kołakowski. - Szanuję Jarosława Gowina, bardzo blisko mi do Porozumienia, nie wykluczam przejścia, a na konwencji krajowej partii w sobotę się pojawię, wszystko będzie jednak w formie zdalnej z tego, co wiem - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" poseł z Podlasia. 

Jeśli zapowiadane transfery doszłyby do skutku, to Porozumienie będzie mieć 16 deputowanych. Obecnie Jarosław Gowin może liczyć na 13 "szabel" w Sejmie (14 licząc ze swoim głosem). Przypomnijmy bowiem, że 14 kwietnia szeregi klubu parlamentarnego PiS opuścił Wojciech Maksymowicz. 

Porozumienie ma zyskać nowych posłów. Media: Kołakowski i Ścigaj dołączą do Gowina

Lech Kołakowski sprawuje mandat posła od 2005 roku. W listopadzie 2020 roku odszedł z partii po tym, jak został ukarany przez klub parlamentarny za głosowanie przeciw forsowanej przez Jarosława Kaczyńskiego nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt (znanej jako "piątka dla zwierząt").

Agnieszka Ścigaj zasiada w Sejmie od 2015 roku. Została wówczas wybrana z listy Kukiz'15, a cztery lata później z listy PSL-Koalicja Polska (po tym, jak ugrupowanie Pawła Kukiza zawarło sojusz z ludowcami). Gdy w listopadzie 2020 roku Kukiz'15 zakończyło współpracę z PSL, Ścigaj odeszła ze wspólnego klubu parlamentarnego i od tego czasu pozostaje posłanką niezrzeszoną. 

RadioZET.pl/se.pl/Gazeta.pl