Nowe twarze i aktywistki miejskie. Trzaskowski przedstawił swoich współpracowników

Redakcja
23.11.2018 16:23
Rafał Trzaskowski
fot. PAP

Paweł Rabiej, Renata Kaznowska, Michał Olszewski oraz Robert Soszyński - to nowi wiceprezydenci Warszawy, których zaprezentował w piątek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Stanowisko w ratuszu otrzymała też Justyna Glusman - ma odpowiadać m.in. za walkę ze smogiem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- To bardzo zróżnicowany zespół, który jest przygotowany do trudnych wyzwań, zarówno do tych, które stają przed nami w najbliższych dniach, tygodniach, czy miesiącach, ale również patrząc na to długoterminowo - przygotowany do realizacji tych najważniejszych obietnic programowych -  powiedział nowy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, prezentując m.in. swych zastępców w ratuszu. 

Nowi wiceprezydenci Warszawy 

Rabiej - jak mówił Trzaskowski - będzie odpowiadał za reprywatyzację, politykę społeczną i zdrowotną. Kaznowskiej ma podlegać m.in. biuro edukacji oraz takie sprawy, jak sport oraz polityka lokalowa. Olszewski zajmie się z kolei m.in. rozwojem miasta, funduszami europejskimi. Podlegać ma mu także biuro gospodarki odpadami w Warszawie

Nową osobą w ratuszu będzie były burmistrz Mokotowa Robert Soszyński, który otrzymał obszar związany z transportem, remontami drogowymi. Jego kompetencje obejmą ponadto nadzór nad biurem mienia i Skarbu Państwa.

Skarbnikiem Warszawy pozostanie Mirosław Czekaj.

Zobacz także

Trzaskowski postanowił utworzyć nowe stanowiska - koordynatorów. Otrzymały je dwie aktywistki miejskie: była kandydatka ruchów miejskich na prezydenta stolicy Justyna Glusman (ma odpowiadać za miejską zieleń i walkę ze smogiem) oraz Aldona Machowska-Góra (kultura i komunikacja społeczna).

Nowy prezydent Warszawy w poniedziałek zaprezentuje harmonogram realizacji najważniejszych punktów swego programu wyborczego oraz osoby odpowiedzialne za wcielanie w życie poszczególnych obietnic.

RadioZET.pl/PAP/DG