Zamknij

Gigantyczny pożar pod Kielcami. Ewakuowano 150 osób

19.04.2020 16:44
Nowiny Pożar
fot. Screen Miasto Kielce Facebook

Wielki pożar składowiska chemikaliów w Nowinach pod Kielcami - informuje słuchacz na Czerwonym Telefonie Radia ZET. Zarządzono ewakuację 150 mieszkańców. Sytuacja pozostaje nieopanowana.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pali się składowisko odpadów chemicznych, widziane jest z odległości kilku kilometrów za Kielcami - informował słuchacz Radia ZET, na naszym Czerwonym Telefonie.

Na miejsce przyjechało 20 zastępów straży pożarnej. Nagrania z pożaru krążą po sieci, za pośrednictwem pożarniczego serwisu Remiza.com.pl i profilu Miasta Kielce na Facebooku.

Dyżurny komendy wojewódzkiej świętokrzyskiej straży pożarnej przekazał PAP, że ogniem zajęły się zbiorniki z chemikaliami oraz butlami z gazami technicznymi. Na placu zaparkowane były także samochody ciężarowe.

Sebastian Nowaczkiewicz, wójt Sitkówki-Nowiny poinformował, że przy konsultacji ze strażakami zarządzono ewakuację 150 mieszkańców. Wójt zaapelował jednocześnie, aby gapie nie zbliżali się do miejsca pożaru, ponieważ samochody blokują dojazd i utrudniają akcję gaśniczą strażakom.

Zobacz także

Kłęby czarnego gęstego gminu są widoczne z kilkunastu kilometrów. Sytuacja pozostaje nieopanowana.

Przekazaliśmy do mieszkańców komunikat za pośrednictwem serwisu SMS-owego, żeby nie wychodzili z domów i pozamykali okna w mieszkaniach. Jest też zarządzona ewakuacja 150 mieszkańców z ulicy Perłowej. Mieszkańcy zostaną przetransportowani do Schroniska Młodzieżowego w Nowinach przy ulicy Gimnazjalnej

- powiedział wójt.

Do pożaru doszło około godziny 15.

RadioZET.pl/Czerwony Telefon RZ/PAP