Nowoczesna: Patryk Jaki zapowiada likwidację miejskich "kopciuchów"

Redakcja
15.05.2018 23:29
Nowoczesna
fot. East News

Warszawska Nowoczesna wytyka kandydatowi Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy, że proponuje dla miasta rozwiązania, które już były i się nie sprawdziły. Patryk Jaki zapowiedział dopłaty m.in. do wymiany pieców. To zdaniem partii opozycyjnej nie przyniosło rezultatu.

Patryk Jaki zapewniał we wtorek, że jeżeli wygra wybory, to już w pierwszym roku swojej kadencji zlikwiduje wszystkie miejskie "kopciuchy". Mówił także o specjalnych bonach na wymianę pieców.

Nowoczesna kontra Jaki

Zapowiedzi kandydata Zjednoczonej Prawicy zostały skrytykowane przez działaczy warszawskiego oddziału Nowoczesnej. – Podczas konferencji ministra Jakiego mogliśmy usłyszeć, że będzie stosować rozwiązania, które już wprowadzono w Warszawie. Niestety, nie dają one efektu. Warszawiacy już mogą dostać dofinansowanie do wymiany pieca albo podłączenia do sieci ciepłowniczej, ale rezultat jest mizerny – czytamy w oświadczeniu.

Wybory na prezydenta Warszawy

Sekretarz regionu warszawskiego Nowoczesnej uważa, że obietnice Jakiego nie mają pokrycia. – Według niego, by naprawdę zmienić sytuację dotyczącą walki ze smogiem w stolicy, należy m.in. wysłać urzędników na ulice i osiedla, by zaangażować całe społeczności lokatorskie lub sąsiedzkie. Dziś często podłączenie do sieci jest nieproporcjonalnie drogie, bo chce tego tylko jeden z kilkunastu lokatorów w budynku, albo mieszkańcy jednego z kilkunastu domów w tej samej okolicy, a trzeba zaangażować wszystkich – mówi Marek Szolc.

RadioZET.pl/PAP/strz