Zamknij

Nowoczesna i PO chcą powołania komisji śledczej. Chodzi o lipcowe protesty

Redakcja
11.10.2017 11:33
Komisja
fot. East News

Nowoczesna i PO złożyły w środę wniosek o powołanie komisji śledczej ws. zbadania doniesień o inwigilowaniu polityków opozycji m.in. przez policję, po lipcowych protestach przeciwko reformie sądownictwa - poinformowali w środę Adam Szłapka (Nowoczesna) i Andrzej Halicki (PO).

- W lipcu doszło do masowych protestów obywateli, którzy sprzeciwiali się niszczeniu niezależnego sądownictwa w Polsce. PiS bardzo mocno wystraszyło się protestów, wobec obywateli i polityków rozpoczęło inwigilację. W związku z tym, chcemy powołania komisji śledczej, która zbada legalność działania służb specjalnych, w tym policji, wobec opozycji pozaparlamentarnej m.in stowarzyszenia Obywatele RP, a także opozycji parlamentarnej - powiedział Szłapka w środę na konferencji prasowej w Sejmie.

Poinformował, że powołanie komisji śledczej to inicjatywa Nowoczesnej, którą wsparli posłowie Platformy Obywatelskiej.

- Okazuje się, że dzisiaj w Polsce nie wszyscy możemy czuć się bezpiecznie, bo technikami operacyjnymi prowadzone są działania wobec tych, którzy myślą inaczej niż PiS - podkreślił Halicki. - Dlatego inicjatywa powołania komisji śledczej w tej sprawie jest wsparta przez Platformę - dodał.

RadioZET.pl/PAP/MP