Zamknij

Nowoczesna zacieśnia współpracę z PO. Poprze wniosek o odwołanie rządu Szydło

Redakcja
22.03.2017 14:15
PO
fot. PAP

PO i Nowoczesna będą bliżej współpracować - taka deklaracja padła po środowym spotkaniu w Sejmie kierownictw obu klubów. Wkrótce w ich ramach powołane mają zostać zespoły koordynacyjne. Nowoczesna zapowiada też poparcie dla wniosku PO o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło.

W środowym spotkaniu wzięli udział m.in. wiceszefowie klubów PO i Nowoczesnej - Andrzej Halicki i Katarzyna Lubnauer. Obecny był także sekretarz klubu Platformy Zbigniew Konwiński.

- Będziemy tę współpracę uściślać i konkretyzować. Na pewno ta współpraca powinna mieć taki skuteczny i praktyczny wymiar - mówił Halicki dziennikarzom po spotkaniu. Lubnauer poinformowała, że wkrótce powołane zostaną zespoły koordynatorów - przedstawicieli władz klubów PO i Nowoczesnej. Koordynatorzy mieliby "dogadywać" bieżącą współpracę w Sejmie.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Koordynatorem ze strony PO ma być Konwiński. Platforma chce, by we współpracę włączył się też klub PSL.

Wotum nieufności dla PiS

Wiceszefowa klubu Nowoczesnej zadeklarowała wsparcie dla wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. - Nie mamy żadnych wątpliwości, że trzeba poprzeć kwestię tego, że jesteśmy przeciwni rządowi pani Beaty Szydło. Jesteśmy zapewne skłonni poprzeć ten wniosek o wotum nieufności - powiedziała Lubnauer.

Wniosek PO ma do końca tego tygodnia zostać złożony w Sejmie. Kandydatem Platformy na nowego premiera jest Grzegorz Schetyna.

Podczas środowego spotkania mowa była ponadto o wspólnej (PO, PSL i Nowoczesnej) inicjatywie złożenia w Sejmie projektu zmian w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa, który przygotowało niedawno Stowarzyszenie Sędziów "Iustitia". Politycy omówili też kwestię wsparcia Platformy dla przygotowywanego przez Nowoczesną wniosku o odwołanie szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka.

RadioZET.pl/PAP/DG