Zamknij

Prezydent Andrzej Duda w noworocznym orędziu [WIDEO]

Redakcja
31.12.2018 20:18
Prezydent Andrzej Duda w noworocznym orędziu [WIDEO]

„W 2019 roku znów przypomnimy sobie i światu jak wielki jest polski duch wolności” - powiedział w noworocznym orędziu prezydent Andrzej Duda. Jak dodawał, „pod biało-czerwoną flagą jest i zawsze będzie miejsce dla każdego z nas”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W wyemitowanym w poniedziałek wieczorem telewizyjnym orędziu Andrzej Duda nawiązał do obchodzonej w 2018 r. setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która była - jak podkreślił - wielkim świętem „polskiej wolności i narodowej dumy”. Podziękował Polakom za włączenie się w obchody stulecia i za „wspaniałą atmosferę tych dni, gdy podobnie jak w roku 1918, gromadziliśmy się pod biało-czerwoną flagą”.

- Pod nią jest i, wierzę w to, zawsze będzie miejsce dla każdego z nas - zaznaczał prezydent.

Zobacz także

Andrzej Duda podkreślił, że także w roku 2019 „przypomnimy sobie i światu jak wielki jest polski duch wolności”.

- Okazją do tego jest stulecie powstania wielkopolskiego i pierwszego z trzech powstań śląskich, 80. rocznica wybuchu II wojny światowej oraz 20-lecie członkostwa Polski w NATO. Upamiętnimy także 450. rocznicę zawarcia unii lubelskiej oraz 15-lecie przystąpienia Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej - mówił Duda.

Jak mówił prezydent, „w 40 lat od pierwszej pielgrzymki Papieża Polaka do Ojczyzny oraz w 30-lecie przełomowych wyborów z 4 czerwca 1989 roku – w szczególności pierwszych wolnych wyborów do Senatu – raz jeszcze spojrzymy na nasze dzieje jako na historię nieustępliwych, solidarnych starań o wolność, niepodległość i pokój".

RadioZET.pl/PAP/JŚ