Zamknij

101-latka doczekała się...prapraprawnuczki. Jedyna sześciopokoleniowa rodzina w Polsce

02.06.2019 14:48
Noworodek
fot. Shutterstock

Taka historia zdarza się wyjątkowo rzadko. Gdańsk doczekał aż sześciopokoleniowej rodziny. Z narodzin najmłodszej przedstawicielki rodu cieszy się bowiem 101-letnia prapraprababcia. 

Historię gdańskiej rodziny Harazińskich (chociaż nie wszyscy jej członkowie noszą to nazwisko) przytacza portal trojmiasto.pl. 30 maja bieżącego roku na świat przyszła Kornelia. Otrzymała 10 pkt. w skali Apgar, po urodzeniu ważyła 3600 g i mierzyła 57 cm. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż jest przedstawicielką...szóstego pokolenia i jako jedyna w Polsce ma żyjącą prapraprababcię.

Zobacz także

Jak podaje trojmiasto.pl, seniorką rodu jest Helena Król, urodzona w 1918 roku, ale kolejne generacje reprezenrują Marianna Wiejak (ur. 1936 - córka p. Heleny), Zofia Harazińska (ur. 1953 - wnuczka), Marek Haraziński (ur. 1973 - prawnuk), Sebastian Haraziński (ur. 1993 - praprawnuk) oraz właśnie Kornelia.

Zobacz także

- Z tego, co udało mi się ustalić wynika, że jesteśmy jedyną taką rodziną w Polsce. Co więcej, nie spotkałem się z przypadkiem, aby przedstawiciele wszystkich pokoleń byli mieszkańcami jednego miasta, a my wszyscy jesteśmy zameldowani i mieszkamy w Gdańsku - mówi w rozmowie z portalem Marek Haraziński, szczęśliwy z powodu narodzin wnuczki i mogący ową radość dzielić m.in. ze 101-letnią prababcią. 

RadioZET.pl.trojmiasto.pl.