Zamknij

W trybie pilnym rozwiązano ciążę. Noworodek zmarł po kilku godzinach

08.11.2019 13:18
Noworodek
fot. Shutterstock

33-tygodniowy noworodek zmarł na oddziale neonatologii szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Dziecko trafiło tam z podejrzeniem urazu główki po porodzie w wielkopolskim szpitalu w Kępnie. Prokuratura Regionalna w Łodzi wszczęła śledztwo ws. narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub utraty życia. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do tragedii doszło 6 listopada. Na oddział ginekologiczno-położniczy szpitala w wielkopolskim Kępnie została przyjęta ciężarna pacjentka w 33. tygodniu ciąży. Lekarze podjęli decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia.

33-tygodniowy noworodek zmarł w szpitalu. Prokuratura wszczęła śledztwo 

Po operacji kobiety jej dziecko natychmiast przewieziono do szpitala w Ostrowie Wlkp. na oddział neonatologiczny z podejrzeniem urazu główki. Tam po kilku godzinach dziecko zmarło.

W trybie pilnym rozwiązano ciążę. Zgodnie z obowiązującymi procedurami z powodu złego stanu zdrowia noworodek został przekazany na oddział neonatologiczny o wyższym stopniu referencyjności, gdzie zmarł. Sprawę obecnie wyjaśnia prokuratura. Rodzicom przekazujemy szczere wyrazy współczucia i żalu.

Beata Andrzejewska, dyrektor szpitala w Kępnie

Sprawę śmierci noworodka wyjaśniać będzie Prokuratura Regionalna w Łodzi, która wszczęła śledztwo ws. narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub utraty życia dziecka. Jak poinformował Bukowiecki, zarządzono m.in. sekcję zwłok noworodka. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP