Zamknij

Z Wisły wyłowiono kolejne ciało tego samego dnia. "Konieczna będzie identyfikacja"

01.09.2021 21:58
Zwłoki
fot. Damian Klamka/East News

Z Wisły w okolicach miejscowości Nowy Duninów pod Płockiem wyłowiono w środę ciało mężczyzny, którego tożsamość jest obecnie ustalana. Kilka godzin wcześniej, w rejonie położonej niedaleko przystani wodnej w Brwilnie, z rzeki wyłowiono ciało innego mężczyzny, którego tożsamość także nie jest znana.

Zwłoki mężczyzny - jak poinformowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Marta Lewandowska - dryfujące na Wiśle na wysokości miejscowości Nowy Duninów, zauważyła w środę po południu załoga policyjnego helikoptera.

Płock. Z Wisły wyłowiono ciało kolejnego mężczyzny

- Tożsamość mężczyzny nie jest na tę chwilę znana. Konieczna będzie identyfikacja – przekazała Lewandowska. Dodała, iż w miejscu odnalezienia ciała wykonywane były czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gostyninie. W ramach postępowania ustalane będą personalia oraz okoliczności śmierci mężczyzny.

Wcześniej rzeczniczka płockiej policji informowała o wyłowieniu z Wisły, tym razem w rejonie przystani wodnej w miejscowości Brwilno pod Płockiem, ciała innego mężczyzny o również nieustalonej na razie tożsamości – prawdopodobnie w wieku około 50 lat. Jak wyjaśniła, dryfujące na rzece ciało zauważyli tam wędkarze, którzy powiadomili policję.

- Będziemy ustalać tożsamość, a także okoliczności i przyczynę śmierci tego mężczyzny – mówiła wówczas, także cytowana przez PAP, podkom. Lewandowska. Jak zaznaczyła, w tym przypadku dalsze czynności w sprawie prowadzone będą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Płocku.

Mariusz Bieniek nie żyje. Starosta płocki utonął w Wiśle

Przed tygodniem w okolicach Płocka wydarzyła się podobna tragedia. 22 sierpnia zaginął starosta płocki Mariusz Bieniek, który wraz z dwójką znajomych wypłynął na ryby. Ich łódź wywróciła się w pobliżu miejscowości Świniary. Dwie osoby wydostały się na brzeg przy pomocy innych ludzi, natomiast trzeciego pasażera łodzi - którym był właśnie samorządowiec z PSL - długo nie udawało się zlokalizować.

Ostatecznie w środę 25 sierpnia ciało Bieńka zostało odnalezione przez wędkarzy w Wiśle, ok. 2 km od mostu im. Legionów Piłsudskiego w Płocku, czyli mniej więcej 20 km od miejsca wypadku. Wstępne wyniki sekcji zwłok 37-latka wykazały, że przyczyną jego śmierci było utonięcie. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

C