Zamknij

Policja szuka nożownika. Zadał mężczyźnie 12 ciosów nożem w tułów

15.10.2019 14:29
Policja
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Policja z Nowego Dworu Gdańskiego (Pomorskie) szuka mężczyzny, który w środku dnia, na jednej z ulic w tym mieście, zaatakował nożem 28-latka. Poszkodowany jest w szpitalu. Według nieoficjalnych informacji lokalnych mediów zadano mu 12 ciosów nożem w tułów.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do napaści doszło w poniedziałek około godziny 15 na jednej z ulic Nowego Dworu Gdańskiego. Na miejsce zdarzenia wysłano m.in. policjantów z wydziału kryminalnego, technika kryminalistycznego oraz dzielnicowych.

Zabezpieczono ślady, nagrania z monitoringu, przesłuchano świadków.

oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim Joanna Słowik

Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości sprawcy napaści. Słowik poinformowała, że poszkodowany został przewieziony do szpitala.

Zobacz także

Powołując się na dobro śledztwa, które nowodworska policja prowadzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Malborku, Słowik odmówiła udzielenia bardziej szczegółowych informacji w tej sprawie, w tym tych dotyczących samej napaści czy stanu zdrowia poszkodowanego.

Radio Gdańsk, które poinformowało we wtorek o zdarzeniu, podało, że doszło do niego nagle: napastnik miał podejść do 28-latka, zadać mu 12 ciosów nożem w tułów i uciec, gdy zaatakowany upadł na chodnik. Według rozgłośni pokrzywdzony jest w stanie stabilnym.

RadioZET.pl/PAP