Zamknij

Nie żyje 3-miesięczne niemowlę. Matka i jej partner aresztowani

28.09.2020 15:54
Zabójstwo 3-miesięcznego niemowlęcia
fot. KPP Nowy Dwór Mazowiecki

Nie żyje 3-miesięczne niemowlę z Nowego Dworu Mazowieckiego. Sąd aresztował na okres 3 miesięcy jego matkę oraz jej partnera. Według ustaleń służb, mężczyzna miał pod wpływem alkoholu znęcać się nad chłopcem "ze szczególnym okrucieństwem". W chwili zatrzymania para była nietrzeźwa.

Zabójstwo 3-miesięcznego niemowlęcia. Jak poinformował prokurator Marcin Saduś, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim aresztował w poniedziałek na wniosek prokuratury 39-letnią matkę 3-miesięcznego Filipa oraz jej 32-letniego konkubenta.

Zobacz także

Z ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna od końca czerwca, czyli do momentu narodzin dziecka, znęcał się nad chłopcem "ze szczególnym okrucieństwem". Powodem jego agresji miał być płacz niemowlęcia. Mężczyzna najprawdopodobniej stosował przemoc będąc pod wpływem alkoholu.

Zobacz także

W nocy z 25 na 26 września kobieta wezwała pogotowie do swojego trzymiesięcznego syna. Z ustaleń prokuratury wynika, że Filip już wtedy nie żył.

Po godz. 4.00 rano dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego prawdopodobnie doszło do śmierci niemowlęcia. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali osoby zgłaszające oraz pogotowie ratunkowe, które stwierdziło zgon trzymiesięcznego chłopca. W mieszkaniu znajdowała się matka dziecka i jej konkubent. Byli nietrzeźwi, zostali zatrzymani

st. asp. Joanna Wielocha.

Przeprowadzona w zakładzie medycyny sądowej sekcja zwłok niemowlęcia wykazała "poważne obrażenia w obrębie twarzoczaszki" oraz uszkodzenia narządów wewnętrznych. Jednak – jak podkreśla prok. Saduś – ostateczna przyczyna zgonu dziecka będzie znana po uzyskaniu szczegółowej opinii z ZMS.

Zobacz także

Kobieta i mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim. 32-latkowi prokurator zarzucił dokonanie zabójstwa chłopca w zamiarze ewentualnym oraz znęcanie się nad nim ze szczególnym okrucieństwem. 39-latka jest podejrzana o narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, ponieważ pozostawiała je pod opieką nietrzeźwego konkubenta. Prokuratura zarzuca jej także, że w dniu zabójstwa, mogąc udzielić Filipowi pomocy, nie zrobiła tego.

nowydwor0
nowydwor00
nowydwor000

fot. KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Nie żyje 3-miesięczne niemowlę. Matka i konkubent aresztowani

"Podejrzani nie przyznali się do stawianych im zarzutów, złożyli wyjaśnienia sprzeczne z zebranym materiałem dowodowym" – podał prok. Saduś. Na wniosek prokuratury

32-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Przestępstwo zarzucone matce chłopca zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP