Zamknij

Zatrudnili się w schronisku dla zwierząt, po czym...je okradli. Szuka ich policja [FOTO]

Redakcja
02.03.2019 14:30
Złodzieje
fot. KPP Nowy Dwór Mazowiecki

Policja poszukuje dwóch mężczyzn, którzy okradli z pieniędzy oraz sprzętu elektronicznego schronisko dla zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim. Obywaj wcześniej zatrudnili się w placówce. 

O sprawie poinformowała najpierw Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych. Na swoim profilu na Facebooku opublikowało zdjęcia dwóch mężczyzn, którzy okradli należące do organizacji schronisko z pieniędzy oraz sprzętu elektronicznego. Aktywiści proszą również o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu sprawców.

19210060

"PROSIMY O POMOC w ustaleniu miejsca przebywania dwóch ZŁODZIEI, którzy okradli nasze schronisko. Poszukujemy Dawida O. i Daniela B. ukradli oni służbowy laptop, telefon komórkowy, pensje jednego pracownika oraz ok. 4 tys. zł ze schroniskowej skarbonki przeznaczone na zakup nowych bud dla psów. Wszelkie informację prosimy kierować do nas tel. 506-403-514 lub na Policję w Nowym Dworze Mazowieckim" - czytamy w poście.

Kradzieży dokonali pracownicy schroniska

Według informacji lokalnej "Gazety Powiatowej", poszukiwani zatrudnili się niedawno w schronisku, dzięki czemu nie mieli problemu z wejściem na jego teren. Cała sytuacja wydarzyła się w piątek nad ranem. Dawid O. i Daniel B. mieli, oprócz dokonania kradzieży, zastraszyć obecnego tam pracownika placówki (to właśnie jego wynagrodzenie mieli zabrać ze sobą). 

Zobacz także

"Łącznie poszkodowani oszacowali straty na blisko 8 tys. zł. Prezes Fundacji ubolewa najbardziej nad utratą służbowego laptopa, na którym mieściła się cała dokumentacja z prowadzenia schroniska i historia leczenia weterynaryjnego zwierząt" - pisze "Gazeta Powiatowa".

RadioZET.pl/KPP Nowy Dwór Mazowiecki/Gazeta Powiatowa/Facebook/MP