Zamknij

Dwaj bracia zgwałcili 14-latkę w pustostanie. Wszystko nagrali telefonem

Redakcja
15.11.2018 13:43
Dwaj bracia zgwałcili 14-latkę w pustostanie. Wszystko nagrali telefonem
fot. Shutterstock

Dwaj bracia, 14-letni Alan oraz 26-letni Jonatan, zgwałcili 14-letnią dziewczynkę w pustostanie. Nagranie z wykorzystywania seksualnego nieletniej krążyło po Nowym Sączu. W końcu trafiło do nauczycieli i rodziców dziewczyny. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak informuje „Gazeta Krakowska”, o nagraniu z gwałtu na 14-letniej Iwonie, które wzajemnie przesyłali sobie uczniowie, pierwsza dowiedziała się szkolna pedagog. Kobieta pokazała 26-sekundowy filmik matce nastolatki. 

Matka Iwony postanowiła przeprowadzić poważną rozmowę z córką. 14-latka wyznała, że Alan S. domagał się od niej zapłaty za narkotyki. Gdy odmówiła, zaciągnął ją do pustostanu w towarzystwie dwóch kolegów. Tam nastolatka została dwukrotnie zgwałcona i pozbawiona pieniędzy. Kolega 14-latka nagrywał wszystko kamerą. 

Nastolatka prosiła matkę, by nie zgłaszała przestępstwa na policję. 26-letni Jonatana S. groził jej, że ją znajdzie i zabije. 

Zobacz także

Ostatecznie sprawa gwałtu na 14-latce trafiła do prokuratury. Dwaj nieletni oprawcy, 14-latek i jego kolega, zostali objęci nadzorem kuratora. 26-letni Jonatan S. został skazany przez Sąd Okręgowy w Nowym Sączu na trzy i pół roku więzienia za gwałt na nieletniej. Sąd Apelacyjny podwyższył mężczyźnie karę do pięciu lat więzienia.

RadioZET.pl/Gazeta Krakowska/Fakt/DG