Zamknij

Kłęby dymu nad Nowym Sączem. Ogromny pożar sklepu Media Expert

21.09.2020 08:36
pożar Media Expert
fot. Grzegorz Hoszowski

Nowy Sącz. Strażacy dogaszają pożar sklepu Media Expert przy ul. Węgierskiej. Z ogniem walczyło kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej.

Do pożaru doszło kilka minut przed godziną 7. Budynek mieści się w Nowym Sączu przy ulicy Węgierskiej.

"Pożar został opanowany. W działaniach uczestniczą 23 zastępy, w sumie około 100 strażaków. Częściowo sufit podwieszany i elementy konstrukcji dachu uległy spaleniu. Jeszcze przez kilka godzin strażacy będą dogaszali pogorzelisko, wnosząc ze środka pogięte na skutek oddziaływania wysokiej temperatury arkusze blachy" – relacjonował rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.

Zobacz także

Pożar sklepu Media Expert w Nowym Sączu. Ogromne korki 

Powierzchnia płonącego budynku to około 45 na 25 m. Z informacji strażaków wynikało, że cały budynek był objęty pożarem. W środku panowała bardzo wysoka temperatura, która uniemożliwiała wejście. "Strażacy fragmentami przecinają dach, aby usunąć gazy pożarowe. Na miejscu jest wystarczająca ilość wody - dojechały dwie cysterny. Częściowo zawaliła się konstrukcja dachu od strony południowej. Działania strażaków potrwają co najmniej kilka godzin" – powiedział rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.

Na miejscu tworzą się ogromne korki. Nad miastem utworzyła się ogromna smuga dymu widoczna z daleka.

Nie wiadomo jeszcze, dlaczego doszło do pożaru. Jak podaje "Miasto Nowy Sącz", w nocy mogło dojść do zwarcia instalacji elektrycznej. Konstrukcja hali, gdzie mieścił się sklep, prawdopodobnie zostanie rozebrana.

RadioZET.pl/"Gazeta Krakowska"/limanowa.in/"Miasto Nowy Sącz"/PAP