Zamknij

Miał 5 promili alkoholu, gdy go zatrzymano. Jest podejrzany o podwójne zabójstwo

28.07.2020 13:22
Policja
fot. East News/Damian Klamka

Nowy Staw. W województwie pomorskim policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zabójstwo dwóch kobiet. 51-latek miał 5 promili alkoholu w organizmie. Przebywa w szpitalu pod nadzorem policji. Gdy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany.

Sekcje zwłok zamordowanych kobiet zostaną przeprowadzone w środę - przekazała Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Morderstwo 2 kobiet. Podejrzany miał 5 promili alkoholu

Do tej rodzinnej tragedii doszło w poniedziałkowy wieczór w Nowym Stawie obok Malborka. Nie są znane dokładne okoliczności morderstw. O zabójstwo podejrzany jest 51-letni mężczyzna. Gdy zatrzymała go policja miał ponad 5 promili alkoholu w organizmie, trafił do szpitala. "Tam jest pod dozorem policji" - przekazała prokurator Wawryniuk.

Zobacz także

Według wstępnych ustaleń śledczych mężczyzna po zamordowaniu siostry oraz konkubiny wyszedł z domu i kupił w pobliskim sklepie butelkę wódki. Wypiął alkohol od razu i powiedział ekspedientce, że zamordował kobiety.

Zobacz także

Sprzedawczyni poinformowała policję. Przesłuchanie zatrzymanego nie było możliwe - był kompletnie pijany, 51-latek zostanie przesłuchany, gdy jego stan zdrowia się poprawi.

RadioZET.pl/PAP