Zamknij

Przyjechali na komendę po kłótni w czasie podróży. Tam zaczęli na siebie donosić

Redakcja
22.01.2019 16:25

Do kłótni pomiędzy parą znajomych doszło w trakcie podróży autem z Zakopanego do Nowego Targu. W końcu oboje postanowili rozwiązać spór na komendzie policji. Na miejscu sytuacja przybrała jednak niecodzienny obrót.

Przyjechali na komendę po kłótni w czasie podróży. Tam zaczęli na siebie donosić
fot. KPPNowyTarg

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku
Na Komendę Powiatowej Policji w Nowym Targu zgłosiła się kobieta i poinformowała policjantów, że jej znajomy prowadził samochód w stanie nietrzeźwości.36-latek prowadził pojazd z Zakopanego do Nowego Targu, a na stacji paliw za kierownicę usiadła jego znajoma. Podczas jazdy pomiędzy kobietą i mężczyzną doszło do kłótni, dlatego przyjechali na komendę.

Zobacz także

Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskując wynik  blisko 1.5 promila. Z uwagi na to, że kobieta również prowadziła pojazd została przebadana na zawartość alkoholu. Kiedy badanie wykazało, że 22-latka jest trzeźwa, mężczyzna powiedział policjantom, że jego znajoma prowadziła pojazd pod wpływem marihuany.

Oboje zostali zatrzymani

Kobieta została przewieziona do szpitala i została pobrana krew do badania na zawartość narkotyków we krwi. W jej torebce funkcjonariusze znaleźli ponad 3 gramy marihuany. Nagranie z monitoringu z komendy i stacji paliw potwierdziło całą wersję zdarzenia.  Oboje zostali zatrzymani i osadzeni w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych.

W piątek mężczyzna usłyszał zarzut z art. 178a kk tj. prowadzenia pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości, za co grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Kobieta natomiast usłyszała zarzut posiadania środków odurzających wbrew przepisom Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badania krwi potwierdzą obecność narkotyków kobieta odpowie również za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka  odurzającego, za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

RadioZET.pl/nowy-targ.policja.gov.pl/BM