Zamknij

Przyjechali na komendę po kłótni w czasie podróży. Tam zaczęli na siebie donosić

Redakcja
22.01.2019 16:25
Przyjechali na komendę po kłótni w czasie podróży. Tam zaczęli na siebie donosić
fot. KPPNowyTarg

Do kłótni pomiędzy parą znajomych doszło w trakcie podróży autem z Zakopanego do Nowego Targu. W końcu oboje postanowili rozwiązać spór na komendzie policji. Na miejscu sytuacja przybrała jednak niecodzienny obrót.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku
Na Komendę Powiatowej Policji w Nowym Targu zgłosiła się kobieta i poinformowała policjantów, że jej znajomy prowadził samochód w stanie nietrzeźwości.36-latek prowadził pojazd z Zakopanego do Nowego Targu, a na stacji paliw za kierownicę usiadła jego znajoma. Podczas jazdy pomiędzy kobietą i mężczyzną doszło do kłótni, dlatego przyjechali na komendę.

Zobacz także

Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskując wynik  blisko 1.5 promila. Z uwagi na to, że kobieta również prowadziła pojazd została przebadana na zawartość alkoholu. Kiedy badanie wykazało, że 22-latka jest trzeźwa, mężczyzna powiedział policjantom, że jego znajoma prowadziła pojazd pod wpływem marihuany.

Oboje zostali zatrzymani

Kobieta została przewieziona do szpitala i została pobrana krew do badania na zawartość narkotyków we krwi. W jej torebce funkcjonariusze znaleźli ponad 3 gramy marihuany. Nagranie z monitoringu z komendy i stacji paliw potwierdziło całą wersję zdarzenia.  Oboje zostali zatrzymani i osadzeni w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych.

W piątek mężczyzna usłyszał zarzut z art. 178a kk tj. prowadzenia pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości, za co grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Kobieta natomiast usłyszała zarzut posiadania środków odurzających wbrew przepisom Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badania krwi potwierdzą obecność narkotyków kobieta odpowie również za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka  odurzającego, za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

RadioZET.pl/nowy-targ.policja.gov.pl/BM