Zamknij

Magierowski nowym ambasadorem w Izraelu? Komentarz szefa MSZ

Redakcja
31.01.2018 11:13
Magierowski nowym ambasadorem w Izraelu? Komentarz szefa MSZ
fot. Przemek Wierzchowski/Agencja Gazeta

Nie potwierdzam, ale nie zaprzeczam — tak szef MSZ Jacek Czaputowicz odpowiedział na pytanie, czy obecny wiceszef resortu Marek Magierowski zostanie ambasadorem RP w Izraelu. — Jest dyskusja na temat osoby, która objęłaby tę placówkę, natomiast ujawnimy ją dopiero po akceptacji Izraela — wskazał.

O tym, że „najpoważniejszym” kandydatem do objęcia stanowiska ambasadora RP w Izraelu jest właśnie Magierowski, napisał we wtorek portal 300polityka.pl.

Zobacz także

Czaputowicz zapytany w środę w TVP1, czy pojawiła się taka kandydatura, odparł: „Nie potwierdzam, ale też nie zaprzeczam”.

Zobacz także

— Procedura będzie tutaj wdrożona w życie. Jest dyskusja na temat naszego kandydata, który by objął placówkę w Tel Awiwie, natomiast kultura dyplomatyczna nakazuje nieujawnianie tych kwestii, dopóki nie zostanie zaakceptowany kandydat przez stronę przyjmującą — podkreślił szef MSZ.

Zobacz także

O doniesienia medialne we wtorek był pytany sam Magierowski, który nie chciał komentować tych informacji. — MSZ nigdy nie komentuje kwestii związanych z obsadą naszych placówek dyplomatycznych, ze zmianami personalnymi w resorcie, a w tym wypadku ja, jako przedstawiciel ministerstwa, tym bardziej nie będę tych doniesień komentował — powiedział wiceszef MSZ.

Zobacz także

Polska nie ma ambasadora w Izraelu od końca grudnia 2017 r., kiedy to swoją misję zakończył amb. Jacek Chodorowicz. Pod koniec zeszłego roku resort spraw zagranicznych na jego następczynię zaproponował byłą prezes Polskiego Radia Barbarę Stanisławczyk-Żyłę. Jej kandydaturę negatywnie zaopiniowała jednak (m.in. głosami posłów PiS) sejmowa komisja spraw zagranicznych.

RadioZET.pl/PAP/KM