PZU ma nowego prezesa

Redakcja
13.04.2017 10:49
PZU ma nowego prezesa
fot. PAP

Paweł Surówka został nowym prezesem Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń. Rada Nadzorcza spółki powołała go w czwartek w skład zarządu powierzając funkcję prezesa PZU.

Zarząd PZU poinformował, że w dniu 13 kwietnia 2017 roku Rada Nadzorcza Spółki powołała Pana Pawła Surówkę w skład Zarządu PZU SA i powierzyła mu pełnienie funkcji Prezesa Zarządu PZU SA – napisano w raporcie bieżącym spółki w czwartek nad ranem.

Jacek Surówka zastąpił na stanowisku Michała Krupińskiego. 7 kwietnia informowaliśmy o zachowaniu byłego prezesa PZU, który po tym, jak został odwołany ze swojej funkcji, poszedł na zwolnienie. L4 uzyskał w szpitalu w Jodłowniku (woj. małopolskie), gdzie pracuje jego matka.

Nowy prezes PZU Paweł Surówka w latach 2007-2013 był doradcą finansowym w Bank of America Merrill Lynch. Następnie przez dwa lata był członkiem zarządu Boryszewa, gdzie zajmował stanowisko dyrektora biura ds. rozwoju sektora automotive. Do stycznia 2016 r. był doradcą prezesa PKO BP oraz dyrektorem bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej na Niemcy. Od 23 czerwca 2016 roku do 13 kwietnia 2017 roku prezes PZU Życie. Jest absolwentem Universitẻ Paris I Panthẻon Sorbonne oraz Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales (EHESS).

RadioZET.pl/PAP/strz