Zamknij

To nie jest samochód Batmana. To nowoczesny radiowóz za 170 tys. złotych

Redakcja
26.12.2017 14:53

Grudziądzka komenda otrzymała nowy radiowóz. Jest to Volkswagen T6, który został kompleksowo przystosowany do służby. Całkowity koszt pojazdu do prawie 170 tyś. złotych. Ponad połowa tej kwoty została pokryta przez Urząd Miejski w Grudziądzu.

To nie jest samochód Batmana. To nowoczesny radiowóz za 170 tys. złotych
fot. Policja

Wczoraj (22.10.2017) Komenda Miejska Policji w Grudziądzu otrzymała nowy radiowóz VW T6 z dwulitrowym silnikiem benzynowym o mocy 150KM. Całkowity koszt pojazdu to prawie 170 tyś. złotych. Kwota obejmuje radiowóz już gotowy do działania i w pełni przystosowany do służby.

 

Środki na zakup pochodziły z budżetu państwa. Zostały przekazane przez Komendę Główną Policji oraz Urząd Miejski w Grudziądzu, który pokrył ponad połowę całej inwestycji. W uroczystym przekazaniu pojazdu udział wzięło kierownictwo grudziądzkiego garnizonu oraz prezydent miasta Robert Malinowski. Radiowóz został również poświęcony przez ks. Prałata parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu- Stanisława Andrika. Pojazd na co dzień będzie pełnił służbę w Zespole Zarządzania Kryzysowego grudziądzkiej komendy i wykorzystywany będzie głównie przy zabezpieczaniu imprez masowych.

radiowoz02
fot.

RadioZET.pl/pap/maal