Zamknij

W Polsce padł nowy rekord wędkarski. Waga ryby robi wrażenie

23.09.2020 17:19
Łowienie ryb
fot. East News/PIOTR KAMIONKA (zdjęcie ilustracyjne)

Nowy rekord wędkarski w Polsce został ustanowiony w czwartek, 17 września. Wędkarz Tomasz Lipiński złowił karpia o wadze 35,8 kg.

Tomasz Lipiński, 17 kwietnia złowił karpia o wadze 35,8 kg. Tym samym ustanowił nowy rekord polski. W sieci pojawiło się zdjęcie wędkarza razem ze złowionym przez niego okazem.

Nowy rekord Polski w wędkarstwie

Tomasz Lipiński wyciągając karpia o wadze 35,8 kg, ustanowił nowy rekord. Wcześniejszy należał do Dawida Muchy — jego ryba była o ponad kilogram mniejsza.

Rekordowego karpia złowiono na łowisku w Gosławicach, niedaleko Konina (województwo wielkopolskie). Zdjęcie wędkarza razem z rybą pojawiło się w sieci. Wywołało niemałe zamieszanie wśród komentujących. "Gratulacje i szacunek za taki okaz", "Brawo! To prawdziwy okaz. Gratulacje", "Raz jeszcze gratulujemy zatwierdzonego rekordu. Brawo" - pisali internauci.

Zobacz także

Rekordy wędkarskie w Polsce notowane są od 1970 roku. Jak czytamy na stronie wiadomosciwedkarskie.com, największą rybą złowiono w naszym kraju (biorąc pod uwagę wszystkie gatunki) jest okaz Władysława Bombika z 2017 roku. Jego sum mierzył 259 centymetrów i ważył 105,5 kg.

RadioZET.pl/wiadomosciwedkarskie