Zamknij
Andrzej Duda
  • mid-21901282
  • mid-21901300
  • mid-21901247
  • 4 Zobacz
fot. PAP/Piotr Nowak

Nowy rok szkolny prezydent Andrzej Duda zainaugurował w Kruszewie. 1 września wraz z pierwszą damą zawitał w szkole im. Papieża Jana Pawła II. Wystosował ważny apel do rodziców. Ujawnił także najnowsze ustalenia na temat ewentualnego szkolnego lockdownu.

Początek roku szkolnego 2021/2022 prezydent Andrzej Duda spędził w Kruszewie na Mazowszu. Podczas jego inauguracji 1 września w szkole podstawowej im. Papieża Jana Pawła II zaapelował do rodziców, aby szczepić dzieci.

Jako prezydent RP zachęcam państwa do tego, żeby dzieci zaszczepić, ale chcę także, żeby państwo mieli zapewnione prawo do podjęcia tej decyzji - odpowiedzialnie, jako rodzice.

prezydent Andrzej Duda

Duda zapewnił, że szczepienie jest skutecznym zabezpieczeniem przed ciężkim przebiegiem COVID-19.

Nowy rok szkolny 2021/2022. Andrzej Duda o Radzie Gabinetowej i lockdownie

Prezydent podkreślił, że były obawy o to, czy powrót do szkół nastąpi od 1 września w trybie stacjonarnym. - To jest szczególnie trudny czas, dlatego tak ważne jest to, że możemy się spotkać, bo przez te 1,5 roku doznaliśmy czegoś, czego nikt z nas nie przewidywał. Dzieci, młodzież nie mogły chodzić do szkoły - nauka była zdalna, w jednych (szkołach - red.) funkcjonowała lepiej, w drugich gorzej - zaznaczył. - W wielu przypadkach nauka zdalna to nie było to, co wystarczyło dzieciom i młodzieży, żeby można było powiedzieć, że normalnie się rozwijają - ocenił Duda.

Prezydent przypomniał, że w poniedziałek odbyła się Rada Gabinetowa poświęcona organizacji roku szkolnego. - Z wielką radością usłyszałem od pana premiera, że nie przewiduje lockdownu szkolnego, że wszystko wskazuje na to, iż w wyniku postępującego programu szczepień nie będzie takiej potrzeby - relacjonował Andrzej Duda.

Głos zabrała także Agata Kornhauser-Duda, która podziękowała nauczycielom za ich pracę podczas pandemii. - Życzę, by mieli państwo jak najwięcej radości, ale przede wszystkim życzę sobie i państwu, by zawód nauczyciela był zawodem szanowanym w społeczeństwie - podkreśliła.

loader

RadioZET.pl/PAP Autorzy: Mateusz Roszak, Aleksander Główczewski