Zamknij

Premier Szydło: polska szkoła będzie nowoczesna, ale będzie też czerpała z tradycji

Redakcja
04.09.2017 12:04
Premier Szydło: polska szkoła będzie nowoczesna, ale będzie też czerpała z tradycji
fot. PAP

- Polska szkoła będzie otwarta i nowoczesna, ale będzie też czerpała z polskiej i europejskiej tradycji i kultury. Będzie uczyła i wychowywała - mówiła w poniedziałek premier Beata Szydło inaugurując rok szkolny 2017/2018 w Dobrzechowie (woj. podkarpackie).

Premier podkreśliła, że polska szkoła dzięki reformie "będzie szkołą, w której każdy musi znaleźć równe szanse bez względu na to, skąd pochodzi, gdzie mieszka, jakie są możliwości materialne jego rodziców".

Zobacz także

- Polska szkoła będzie otwarta, nowoczesna, ale będzie czerpała pełnymi garściami z naszej polskiej tradycji i kultury, z naszej europejskiej tradycji i kultury. Będzie przewodnikiem, będzie uczyła, będzie wychowywała - mówiła Szydło.

- Każdy ma prawo do tego, aby zdobyć jak najlepsze wykształcenie w polskie szkole, które będzie realizowało jego marzenia, ale też będzie spełniało oczekiwania i realizowało plan, który młody człowiek zakłada na swoją drogę życiową i będzie wykorzystywało jego talenty - zaznaczyła premier.

Zobacz także

Podkreśliła, że największym kapitałem jest młodzież i dzieci. - Naszym obowiązkiem dorosłych, ludzi odpowiedzialnych za oświatę, za państwo, za samorządy, za lokalne wspólnoty jest inwestować jak najlepiej właśnie w dzieci i młodzież, bo ten największy kapitał, którego nic nie zastąpi, żaden pieniądz, żadne dobra materialne, pięknie się rozwijał, wzrastał i przynosił jak najlepsze owoce - mówiła. 

Rusza nowy rok szkolny. Czy PiS zepsuł polską szkołę? Wypowiedz się z Mam Zdanie. 

- Po to przygotowaliśmy właśnie reformę, która taką dobrą szkołę dla naszej młodzież dzisiaj otwiera - zaznaczyła szefowa rządu.

RaddioZET.pl/PAP/KM