Zamknij

Nowy rozkład jazdy PKP już od 2 września! Jak pojadą pociągi?

Redakcja
22.08.2018 07:42
PKP
fot. Archwium Radia ZET

PKP przypomina o korekcie rozkładu jazdy. Zmieni się on w niedzielę, 2 września. Będzie trzeba przesiadać się do autobusów, będą objazdy, przesiadki, ale są też dobre wiadomości. Pociągi wrócą na niektóre odcinki tras na Lubelszczyźnie, Mazowszu i w Wielkopolsce.

Zmiany czekają podróżnych głównie na trasie Warszawa–Wrocław czy Warszawa–Lublin. Dużo zmieni się też w krakowskim węźle komunikacyjnym — niektóre pociągi będą zawieszone, niektóre nie będą zatrzymywały się na stacji Kraków Główny.

Jeśli będziemy chcieli przejechać z Lublina do Stalowej Woli, czekać nas będzie obowiązkowa przesiadka do autobusu. Podobnie na trasie Szczytno–Ełk i na linii Zduńska Wola–Łódź Kaliska.

Zobacz także

Za to wrócą pociągi „Barbakan” relacji Świnoujście–Kraków i „Włókniarz” na trasie Łódź–Szczecin, ale będą kursować trasą okrężną.

Przed zmianą rozkładu na dworcach pojawią się informatorzy mobilni, którzy służyć będą pasażerom wszelkimi informacjami. Zmiany są już także wprowadzone do portalu pasażera przy kupowaniu biletu.

To najpopularniejsza trasa PKP wśród Polaków. Dokąd jeździmy najchętniej?

RadioZET.pl/NaTa/MP