Zamknij

To on będzie walczył z pomorem świń [NEWS RADIA ZET]

Redakcja
09.07.2018 22:20
Nowy wiceminister rolnictwa będzie walczył z pomorem świń
fot. minrol.gov.pl

Wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński będzie od wtorku odpowiadał za walkę z afrykańskim pomorem świń. Częstochowski poseł PiS ma zastąpić na tym stanowisku odwołanego 9 lipca Jacka Boguckiego - ustaliło Radio ZET.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zobacz także

Giżyński sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa został na początku lipca. Natomiast dotychczasowy wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki został odwołany 9 lipca ze stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zastępował on ministra rolnictwa w czasie jego nieobecności i odpowiadał także za współpracę resortu z Sejmem i Senatem.

Był też pełnomocnikiem rządu do spraw działań związanych z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terytorium Polski. 59-letni Bogucki sekretarzem stanu został w listopadzie 2015 roku.

Zobacz także

Nieskuteczna walka z ASF w Polsce była jednym z zarzutów stawianych poprzedniemu ministrowie rolnictwa Krzysztofowi Jurgielowi. 18 czerwca tego roku podał się do dymisji i na stanowisku zastąpił go Jan Krzysztof Ardanowski.

Pierwsze przypadki ASF wykryto w Polsce w 2014 roku. Od tego momentu w naszym kraju wykryto już 146 ognisk tej śmiertelnej dla świń choroby oraz ok. 2,3 tys. przypadków wirusa u dzików.

Zobacz także

RadioZET.pl/MAD/PAP/PTD