Zamknij

Nożownik zaatakował przechodnia. 18-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

PAP
20.09.2021 12:16
18-latek ugodził nożem przechodnia
fot. KWP Katowice

Nożownik zaatakował 58-latka, który zwrócił mu uwagę, aby nie kopał w zaparkowane samochody. 18-latek z Zabrza odpowie za usiłowanie zabójstwa - poinformowała śląska policja.

Policja podała, że do incydentu, który omal nie zakończył się śmiercią pokrzywdzonego, doszło w sobotę wieczorem na ulicy Robotniczej w Zabrzu. W trakcie szarpaniny napastnik pięć razy ugodził 58-latka nożem, powodując u niego poważne obrażenia. Zaatakowanemu pomogła osoba postronna; ranny trafił do szpitala.

"Sytuację zauważył świadek, który próbował ująć nożownika. Udało mu się wytrącić mu nóż oraz złapać go, jednak kiedy zobaczył, że pokrzywdzony 58-latek potrzebuje pomocy, puścił sprawcę i zajął się rannym. W ten sposób prawdopodobnie uratował mu życie" - informują śląscy policjanci.

Funkcjonariusze z Zabrza szybko wytypowali sprawcę przestępstwa - został zatrzymany następnego dnia w południe i trafił do policyjnego aresztu. Prokurator zdecydował o przedstawieniu 18-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara od 8 do 25 lat więzienia lub dożywocie.

RadioZET.pl/PAP - Marek Błoński