Zamknij

Nożownik zaatakował podczas kontroli. Ranny został pracownik energetyczny

13.11.2021 16:59

Atak nożownika w Stanowicach (woj. śląskie). 44-latek rzucił się z nożem na pracownika firmy energetycznej. Policja bada okoliczności dramatycznego zdarzenia.

Karetka pogotowia
fot. LUKASZ KACZANOWSKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News (ilustracyjne)

Na jednej z posesji w Stanowicach w gminie Czerwionka-Leszczyny 34-letni pracownik firmy energetycznej został zaatakowany nożem. Ugodził go ostrym narzędziem o dziesięć lat starszy mężczyzna. 

Jak podał serwis Dziennikzachodni.pl, do dramatycznych scen doszło w sobotę po godz. 8:30 przy ul. 1 Maja. - Podczas kontroli pracowników firmy energetycznej pod kątem legalności poboru energii, doszło do szamotaniny, podczas której 44-letni mężczyzna ugodził nożem kontrolera - przekazała asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik prasowy policji w Rybniku, cytowana przez Dziennikzachodni.pl.

Nożownik zaatakował podczas kontroli energetycznej. Policja ujęła sprawcę

- Rana okazała się być powierzchowna. Życiu i zdrowiu 34-latka nie zagraża niebezpieczeństwo - dodała asp. Kobeszko. Funkcjonariusze zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który odpowiadał za atak nożem.

Jego motywy na ten moment pozostają nieznane. - Prowadzimy czynności w kierunku art. 157, paragraf 1 Kodeksu Karnego, czyli uszkodzenie ciała - poinfomowała asp. Kobeszko.

RadioZET.pl/Dziennikzachodni.pl