Zamknij

Nowy Staw: Zamordował nożem kuchennym partnerkę i siostrę. Usłyszał zarzuty

30.07.2020 07:51
Nowy Staw podwójne zabójstwo, są zarzuty
fot. Shutterstock

Śledczy wyjaśniają sprawę makabrycznego zabójstwa dwóch kobiet w Nowym Stawie (woj. pomorskie). Do tragedii doszło późnym wieczorem w miniony poniedziałek. Pijany 51-latek sięgnął po nóż w trakcie awantury domowej. Mężczyzna usłyszał zarzuty, grozi mu dożywocie.

Policja przybyła na miejsce zdarzenia poinformowana przez ekspedienta z pobliskiego sklepu. Jak podaje „Dziennik Bałtycki”, przekazał on, że jeden z klientów kupił wódkę i wspomniał, że zabił dwie kobiety.

Do tragedii doszło w pobliżu nowostawskich rynków. 51-latek zaatakował nożem w trakcie awantury domowej dwie kobiety – rok młodszą konkubinę i 44-letnią siostrę. Od pewnego czasu mieszkali we trójkę.

Prokuratura stawia zarzuty za zabójstwo w Nowym Stawie

Zobacz także

Prokurator zarzucił podejrzanemu popełnienie dwóch przestępstw zabójstwa w zamiarze bezpośrednim, siostry poprzez uderzenie nożem w klatkę piersiową, konkubiny poprzez kilkukrotne uderzenie nożem w  klatkę piersiową

- przekazała Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Śledczy wyjaśnili, że agresor dźgnął siostrę nożem w klatkę piersiową. - Bezpośrednią przyczyną jej śmieci była tamponada serca spowodowana  krwawieniem  z przeciętego  mięśnia sercowego – podaje prokuratura. Więcej ciosów nożownik zadał natomiast konkubinie. 

Konkubina  doznała łącznie siedem ran kłutych, a bezpośrednią przyczyną  jej  śmierci był wstrząs krwotoczny, będący następstwem  krwotoku wewnętrznego do jamy opłucnej z uszkodzonego płuca lewego

– podaje gdańska prokuratura.

Zobacz także

Mężczyzna dokonał zbrodni nożem kuchennym. Był kompletnie pijany, miał ponad 5 promili alkoholu w organizmie. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za podwójne zabójstwo grozi mu dożywocie.

RadioZET.pl/ Gdansk.po.gov.pl/Dziennik Bałtycki

C