Zamknij

Nubia celebrytką wśród pum. Tłumy w chorzowskim zoo, zwierzę robi furorę

24.07.2020 11:10
Puma Nubia
fot. East News/KASIA ZAREMBA

Nubia to puma należąca wcześniej to Kamila Stanka. Mężczyzna nie zgodził się z decyzją sądu, który uznał, że dzikie zwierzę należy oddać do zoo w Poznaniu. Właściciel pumy uciekł z nią do lasu. Ostatecznie dziki kot został przekazany do chorzowskiego zoo. Tam Nubia niewątpliwie robi furorę.

Najprawdopodobniej puma Nubia to jedno z najpopularniejszych zwierząt w Polsce. Aktualnie puma przebywa w chorzowskim zoo, gdzie jest tam najchętniej odwiedzanym zwierzęciem - informuje portal fakt24.pl.

Puma Nubia. Tłumy w chorzowskim zoo

Puma Nubia należąca do weterana z Afganistanu początkowo miała trafić do poznańskiego zoo. Postanowił o tym sąd. Jednak z tą decyzją nie zgodził się właściciel dzikiego kota i uciekł z nią do lasu. W poszukiwaniach uczestniczyło około 200 policjantów, dron, a także śmigłowiec. Kamil Stanka razem z pumą nie zostali odnalezieni.

Zobacz także

Po nawiązaniu kontaktu z mężczyzną i rozpoczęciu mediacji sprawa zakończyła się przekazaniem pumy do chorzowskiego zoo oraz zgłoszeniem się poszukiwanego mężczyzny na policję. Kilka dni później weteran podziękował zoo za dobrą opiekę nad zwierzęciem.

Zobacz także

Puma w chorzowskim zoo jest odwiedzana przez wielu gości. Przychodzi do niej więcej osób niż do pingwinów, które wcześniej były uważane za największą atrakcję ogrodu - informuje fakt24.pl.

RadioZET.pl/fakt24.pl