Zamknij

O. Krzysztof Pietruszkiewicz nie żyje. Wikary zasłabł w trakcie mszy świętej

11.10.2021 15:42

Ojciec Krzysztof Pietruszkiewicz, wikary jezuickiej parafii w Bytomiu, zasłabł w trakcie mszy świętej w Łodzi. Kapłan trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Niestety, pomimo wysiłku lekarzy, jego życia nie udało się uratować.

Krzysztof Pietruszkiewicz
fot. Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, Parafia Ducha Św., Jezuici, Nowy Sącz

O. Krzysztof Pietruszkiewicz nie żyje. Informację o śmierci jezuity przekazała w mediach społecznościowych Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu w województwie śląskim. Duchowny zmarł w wieku 43 lat. 

Ojciec Krzysztof Pietruszkiewicz zasłabł w trakcie mszy świętej

Wikary bytomskiej parafii zasłabł w trakcie odprawiania mszy świętej w Łodzi. Kapłan uczestniczył w spotkaniu chrześcijańskiej grupy muzycznej Mocni w Duchu. Duchowny został przetransportowany do łódzkiego szpitala. Jak podaje gliwicki ''Gość Niedzielny'', jezuita przeszedł skomplikowaną operację układu krążenia. Życia 43-latka nie udało się jednak uratować. 

Pogrzeb o. Krzysztofa Pietruszkiewicza odbędzie się 16 października o godzinie 15:30 w jezuickim kościele w Bytomiu przy ulicy Pułaskiego 9. W tym dniu kapłan miał złożyć uroczystą profesję wieczystą. Duchowny zostanie pochowany na cmentarzu Mater Dolorosa.

''Był wikarym i katechetą w szkole, duszpasterzem dzieci, ministrantów i marianek, przygotowywał młodzież do bierzmowania. Pełen życia i pomysłów chciał rozwinąć działalność wspólnoty charyzmatycznej'' - napisano na stronie ''Gościa Gliwickiego''. 

RadioZET.pl