Zamknij

O. Rydzyk wśród najbogatszych Polaków. Osiąga rekordowe zyski

Redakcja
20.02.2017 08:23
O. Tadeusz Rydzyk wśród najbogatszych Polaków
fot. PAP

O. Tadeusz Rydzyk mógłby znaleźć się na liście najbogatszych Polaków według tygodnika "Wprost". Jego majątek wyceniono na 55 mln. złotych.

Majątek ojca Tadeusza Rydzyka wynosi ponad 55 mln złotych. "Wprost", który dotarł do sprawozdań finansowych zakonnika ocenia, że takie pieniądze na liście 100 najbogatszych Polaków dałyby mu 83. miejsce. To tuż za założycielem Optimusa Romanem Kluską oraz twórcą "Wiedźmina" Michałem Kicińskim.

Zagłosuj

Czy duchowni powinni gromadzić majątki?

Liczba głosów:

Największe pieniądze Rydzykowi przynosi Radio Maryja, należące do zakonu redemptorystów. Zyskowne są także przedsięwzięcia działające pod fundacją Lux Veritatis, której jest prezesem, oraz fundacji "Nasza Przyszłość", gdzie zasiada w radzie programowej. Poza tym Rydzyk związany jest ze spółkami Bonum, Scala, Geotermia Toruń, Uzdrowisko Termy Toruńskie oraz Polskie Sieci Cyfrowe.

Analiza "Wprost" opiera się na danych z 2015 roku, kiedy u władzy pozostawała Platforma Obywatelska. Po wyborach, nowy rząd chętniej dotuje instytucje związane z duchownym. Od kilku dni oglądać można film "Zerwany kłos", który jest pierwszą produkcją kinową Telewizji Trwam i fundacji Lux Veritatis. Reżyser Witold Ludwig zdradził już ambitne plany nowo powstałej wytwórni filmowej przy TV Trwam. Jak mówił na pokazie prasowym, filmy kręcone przez toruńskie studio mają być „rękawicą rzuconą cywilizacji śmierci, która otacza nas nie tylko w Polsce",  a więc z aborcją, eutanazją, nienawiścią do życia i dobra, aby w efekcie udowodnić, że nie tylko "środowiska lewackie" tworzą wartościową kulturę.

RadioZET.pl/Wprost/MaAl