ZUS czeka prawdziwe oblężenie. Będą opóźnienia w wypłacie emerytur?

Redakcja
07.08.2017 09:27
ZUS czeka prawdziwe oblężenie. Będą opóźnienia w wypłacie emerytur?
fot. East News

Obniżenie wieku emerytalnego przyczyni się do opóźnień w wypłacie świadczeń. Tak twierdzą eksperci. Odmiennego zdania jest ZUS, który zapewnia, że poradzi sobie z terminową wypłatą emerytur. 

O sprawie poinformował poniedziałkowy ''Super Express''. Dziennik podał, że 1 października uprawnienia emerytalne nabędzie blisko 340 tysięcy osób. Wnioski o wyliczenie świadczenia złożą aż cztery roczniki. To oznacza ogrom pracy dla urzędników. 

Zobacz także

- Spodziewamy się szturmu na oddziały - mówił portalowi money.pl jeden z członków związku zawodowego pracowników ZUS. Jak twierdzi Jeremi Mordasewicz, członek Rady Nadzorczej ZUS, pracownicy nie poradzą sobie z tak dużą liczbą wniosków emerytalnych. - Jest pewne, że nie da się ich rozpatrzyć terminowo, w ciągu 30 dni - twierdzi w rozmowie z "SE".

Według prognoz emeryci będą musieli czekać na pierwszą wypłatę pieniędzy od 60 do 90 dni. Obawy studzą jednak pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ich zdaniem wszystkie formalności będą realizowane w ustawowych terminach. 

RadioZET.pl/Super Express/DG