Zamknij
Policja
  • 350-191938
  • 350-191939
  • 2 Zobacz
fot. KMP w Lublinie

Policja ma stanowczo egzekwować obowiązujące obostrzenia. W Lublinie ruszyły wzmożone kontrole w autobusach komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy pasażerowie stosują się do obostrzeń sanitarnych.

W Polsce nadal obowiązują obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Restrykcje zostały przedłużone do końca października. Policja w Lublinie rozpoczęła wzmożone kontrole przestrzegania obostrzeń w pojazdach komunikacji miejskiej. 

Obostrzenia będą lepiej egzekwowane. Policja rozpoczyna akcję

Lubelska policja zauważa, że w ostatnim czasie coraz więcej osób lekceważy przepisy sanitarne wprowadzone w związku z COVID-19. ''W wielu przypadkach nagminne stały się sytuacje niekorzystania z maseczki przez pasażerów komunikacji publicznej. Takie podejście jest szczególnie groźne, ponieważ z autobusów korzysta bardzo wielu mieszkańców i czasem trudno jest zachować bezpieczny dystans'' - tłumaczą funkcjonariusze. 

Policja na potrzeby działań przygotowała 3,5 tysięcy maseczek, które będą rozdawane pasażerom. Dodatkowo w trakcie kontroli funkcjonariusze i pracownicy MPK będą przypominać o wprowadzonych obostrzeniach.

''Policjanci będą także stanowczo egzekwować łamanie obowiązujących przepisów związanych z pandemia koronawirusa. Z pewnością osoby niestosujące się do ograniczeń, dystansu społecznego, czy zakrywania ust i nosa maseczką, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi'' - ostrzega KMP w Lublinie. 

Akcja policji, lubelskiego MPK oraz Straży Miejskiej w Lublinie potrwa do 19 października. Trzyosobowe ekipy złożone z policjanta, pracownika nadzoru ruchu oraz strażnika miejskiego będzie można spotkać na przystankach, pętlach nawrotowych oraz głównych liniach komunikacyjnych.

loader

RadioZET.pl/PAP