Zamknij

Obostrzenia dla niezaszczepionych przeciw COVID-19. Zaskakujące wyniki sondażu

26.11.2021 07:52
Obostrzenia dla niezaszczepionych przeciw COVID-19 - sondaż
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polacy są mocno podzieleni w sprawie konieczności wprowadzenia obostrzeń dla niezaszczepionych przeciw COVID-19. Zdaniem 48 proc. badanych restrykcje powinny zostać wprowadzone, ale przeciwnego zdania jest 47 proc. ankietowanych - wynika z sondażu dla piątkowego "Super Expressu".

Obostrzenia dla niezaszczepionych przeciw COVID-19 w Polsce? "Super Express" przeprowadził sondaż, co Polacy sądzą o konieczności takiego rozwiązania w dobie czwartej fali koronawirusa.

Z sondażu przeprowadzonego dla dziennika wynika, że opinie są wyjątkowo podzielone i mało który Polak nie ma zdania w tej kwestii.

Obostrzenia dla niezaszczepionych przeciw COVID-19? Polacy podzieleni

Na pytanie, czy w Polsce powinny zostać wprowadzone ograniczenia dla osób niezaszczepionych, 48 proc. badanych odpowiedziało "tak". Przeciwnego zdania jest niemal taki sam odsetek, bo 47 proc. ankietowanych. Jedynie 5 proc. zapytanych zaznaczyło opcję "nie wiem".

Szczepienia przeciw COVID-19 przyspieszyły w Polsce późną jesienią, co rządzący odbierają jako efekt przestraszenia się czwartej fali zakażeń koronawirusem. Na tle państw UE wypadamy jednak blado – w pełni zaszczepiło się 53,3 proc. populacji. Dziennik podkreśla w tym miejscu, że nie każdy z tej grupy "popiera wprowadzenie dodatkowych obostrzeń dla tych, którzy tego nie zrobili".

Wynik sondażu zdziwił socjologa prof. Henryka Domańskiego. – Dosyć zaskakujący wynik. Spodziewałbym się, że odsetek osób popierających obostrzenia będzie większy. W końcu jeżeli ktoś się zaszczepił, to chciałby z tego coś mieć, nie tylko mniejsze ryzyko zakażenia. Musi być jakaś sprawiedliwość. Część osób w ogóle ocenia restrykcje jako ingerencję państwa w ich życie prywatne, co jest niedopuszczalne – podsumował na łamach gazety. Sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster w dniach 22-23 listopada 2021 r. na grupie 1016 dorosłych Polaków.

RadioZET.pl/PAP