Zamknij

Limity w kościołach do zmiany. Premier ogłasza luzowanie

10.06.2021 15:54
Obostrzenia w kościołach poluzowane
fot. Marek BAZAK/East News

Od 13 czerwca więcej wiernych będzie mogło być w kościołach i innych obiektach kultu religijnego. - Limit określamy na poziomie 50 proc. obłożenia - powiedział w czwartek Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej. Wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim szef rządu przedstawił harmonogram luzowania obostrzeń na okres między 13 i 26 czerwca, a także na wakacje.

Obostrzenia zgodnie z zapowiedziami rządu zostały poluzowane. Premier zaznaczył jednak, że "pandemia na świecie niestety jeszcze się nie zakończyła, mamy wciąż do czynienia z niebezpiecznymi mutacjami". - Bardzo wszystkich proszę, żeby cały czas przestrzegać zasad sanitarnych, które obowiązują, szczepić się - zaapelował Morawiecki.

Obostrzenia. Limity w kościołach do zmiany. Premier ogłasza luzowanie

Obostrzenia w kościołach i innych miejscach kultu religijnego zostaną poluzowane od 13 czerwca. Nowy limit określono na poziomie 50 proc. obłożenia. Natomiast od 26 czerwca limit zostanie podniesiony do 75 proc. Ograniczenia nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych.

Harmonogram luzowania obostrzeń w kościołach
fot. Twitter/KPRM

Premier ocenił, że taka decyzja wyrównuje warunki "w stosunku do niektórych innych instytucji i tych warunków, które gdzie indziej obowiązują". Większość kolejnych nowych zasad będzie obowiązywała od 26 czerwca. "Łagodzimy ograniczenia na okres wakacyjny i będziemy je dostosowywać do liczby zachorowań" - powiedział Morawiecki.

RadioZET.pl