Zamknij

Abp Gądecki dziękuje premierowi. "Decyzja oczekiwana przez miliony wiernych"

10.06.2021 22:15

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła w Polsce podziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za decyzję o złagodzeniu obostrzeń dotyczących liczby wiernych w kościołach i w innych miejscach kultu.

abp Stanisław Gądecki
fot. Karol Porwich/East News

Obostrzenia w czerwcu zostaną poluzowane. Ogłosili to podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski. - Łagodzimy ograniczenia na okres wakacyjny i będziemy je dostosowywać do liczby zachorowań – powiedział szef rządu.

Rząd luzuje obostrzenia w kościołach. Abp Gądecki dziękuje premierowi

Poinformował m.in. o tym, że od 13 czerwca zmienią się limity w kościołach i miejscach kultu religijnego - w takich obiektach będzie mogła być zajęta połowa miejsc. Dotąd obowiązywał limit jedna osoba na 15 mkw.

Decyzję tę pochwalił - i podziękował z nią - przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

"Po niełatwych miesiącach bardzo ograniczonej możliwości udziału w nabożeństwach religijnych decyzja ta była oczekiwana przez miliony wiernych w całej Polsce" – napisał przewodniczący KEP w liście do premiera, przekazanym w czwartek Polskiej Agencji Prasowej przez biuro prasowe Episkopatu.

Ufam, że najbliższy czas przyniesie całkowite zniesienie obostrzeń sanitarnych w wymiarze społecznym i gospodarczym, a sytuacja epidemiczna w naszej ojczyźnie wróci do normy

abp Stanisław Gądecki

Arcybiskup złożył także podziękowania wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w walkę z pandemią. "Polecam Bogu zmarłych, którzy przegrali walkę z chorobą, prosząc dla nich o życie wieczne" – napisał przewodniczący KEP.

loader

RadioZET.pl/PAP