Zamknij

Obowiązek szczepień w Polsce? PiS podjęło decyzję ws. projektu ustawy Lewicy

06.12.2021 14:41
Szczepienie przeciw COVID-19
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Lewica złożyła w Sejmie projekt ustawy ws. obowiązku szczepień przeciw COVID-19 dla dorosłych. Projekt zakłada także powszechne stosowanie paszportu covidowego w miejscach użyteczności publicznej. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapowiedział, co się stanie z propozycją Lewicy. 

Ryszard Terlecki podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami w Sejmie został zapytany, czy szczepienia przeciwko COVID-19 powinny być obowiązkowe. – Obowiązkowe to za dużo powiedziane, ale powinniśmy robić wszystko, żeby tych szczepień było jak najwięcej – zaznaczył. 

Lewica chce obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19

Wicemarszałek Sejmu zapowiedział, że klub PiS nie poprze projektu Lewicy o obowiązkowych szczepieniach przeciw COVID-19. Terlecki przyznał także, że paszporty covidowe powinny być formą nagrody za to, że ktoś się zaszczepił, czyli np. dawać możliwości, których nie mają niezaszczepieni. – Ale to kwestia szerokiej dyskusji, która jest przed nami, ale miejmy nadzieję, że ta czwarta fala pandemii opada – dodał.

Lewica złożyła w poniedziałek w Sejmie projekt ustawy ws. obowiązku szczepień przeciw COVID-19 dla osób dorosłych. Projekt zakłada także wyłączenie z lockdownu firm, w których wszyscy pracownicy są zaszczepieni.

Nowela ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, którego posłem sprawozdawcą jest wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, miałaby wprowadzać m.in. obowiązek szczepień dla osób pełnoletnich, z wyłączeniem tych, które mają przeciwskazania od lekarza ustalone przez ministra zdrowia, a także powszechne stosowanie paszportu covidowego w miejscach użyteczności publicznej.

RadioZET.pl/PAP

C