Zamknij

Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19. Wicepremier komentuje

20.11.2021 14:03

Każdy ma swoją wolność, każdy odpowiada za swoje zdrowie i życie, niech tak zostanie. Natomiast jeśli narusza (osoba niezaszczepiona – red.) swoim zachowaniem zdrowie i życie innych, to myślę, że ograniczenia są dość istotne – powiedział w sobotę wicepremier Henryk Kowalczyk na antenie TVN24.

Wicepremier o obowiązkowych szczepieniach przeciw COVID-19p
fot. PAP

Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce zwolniły w okresie wakacji i wczesnej jesieni. Przyspieszyły ponownie w dobie czwartej fali, gdy coraz choruje coraz więcej Polaków, głównie niezaszczepionych.

Rząd w Polsce nie planuje obostrzeń w walce z epidemią, a tym bardziej przymusowych szczepień przeciw COVID-19, na wzór rozwiązania wprowadzonego w ostatnich dniach przez Austrię.

Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19? Wicepremier komentuje

- W Polsce nie będzie obowiązkowych szczepień, byłoby to trudne do przeprowadzenia – powiedział w sobotę wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Jego zdaniem "każdy odpowiada za swoje zdrowie i życie, niech tak zostanie". - Natomiast jeśli narusza (osoba niezaszczepiona – przyp.) swoim zachowaniem zdrowie i życie innych, to myślę, że ograniczenia są dość istotne – powiedział Kowalczyk, nie wykluczając wprowadzenia obostrzeń przy dalszym pogarszaniu się sytuacji epidemicznej.

Z drugiej strony wicepremier Kowalczyk zastrzegł, że wspierałby możliwość wprowadzenia obowiązku szczepień dla pracowników ochrony zdrowia. Zgodził się też z proponowanym przez PiS rozwiązaniem, dającym pracodawcy możliwość weryfikacji zaszczepienia u pracownika. Postawił jednak warunek – dobrze zabezpieczone dane osobowe pracowników. – To jest rozwiązanie, moim zdaniem kompromisowe, i nad tym powinniśmy się zastanowić – powiedział.

loader

RadioZET.pl/PAP