Zamknij

Prezydent Wałbrzycha z ochroną policji. Dostawał pogróżki od antyszczepionkowców

07.05.2021 11:10
Roman Szełemej
fot. Sebastian Bialy/REPORTER

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej dostał policyjną ochronę w związku z groźbami antyszczepionkowców. Z inicjatywy włodarza Rada Miasta przyjęła tam uchwałę o obowiązkowych szczepieniach przeciw COVID-19.

Roman Szełemej zaczął otrzymywać groźby po tym, jak Rada Miasta Wałbrzycha przyjęła uchwałę o obowiązkowym szczepieniu przeciw COVID-19. W internecie pojawiały się wpisy z groźbami kierowanymi do prezydenta oraz miejskich urzędników.

- Skala tych pogróżek była olbrzymia; nienawistne wpisy na koncie prezydenta w mediach społecznościowych, pogróżki, nawoływanie do samosądów i linczu - powiedział rzecznik wałbrzyskiego magistratu Edward Szewczak w rozmowie z PAP.

Roman Szełemej z policyjną ochroną. Facebookowe konto prezydenta Wałbrzycha zawieszone

W związku z pogróżkami zdecydowano o „zawieszeniu” konta prezydenta na Facebooku. Groźby do Szełemeja oraz miejskich urzędników kierowano też poprzez e-maile, a w poniedziałek pod domem prezydenta Wałbrzycha odbyła się demonstracja przeciwników szczepień. 

Miejscy urzędnicy złożyli zawiadomienie na policję, która wszczęła postępowanie w tej sprawie. Później prezydent Szełemej wystąpił do Komendanta Wojewódzkiego Policji o ochronę. Jak powiedział rzecznik wałbrzyskiego magistratu, taka ochrona została mu przyznana.

Rada Miasta Wałbrzycha 29 kwietnia przyjęła uchwałę o obowiązkowych szczepieniach przeciwko COVID-19 wszystkich mieszkańców i osób pracujących w mieście. Inicjatorem uchwały był Roman Szełemej, który jest też lekarzem. Za przyjęciem uchwały głosowało w czwartek 22 radnych, 3 było przeciw.

- Chcemy tą uchwałą doprowadzić do tego, że więcej wałbrzyszan, więcej Polaków będzie myślało o tym, że warto się zaszczepić – przekonywał Szełemej podczas sesji rady miejskiej. Uchwała wałbrzyskiej rady miejskiej musi jeszcze zostać zaakceptowana przez służby wojewody dolnośląskiego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP