Obóz dla Puszczy w Warszawie. Aktywiści protestują w siedzibie Lasów Państwowych

Redakcja
09.11.2017 13:49
Obóz dla Puszczy w Warszawie. Aktywiści protestują w siedzibie Lasów Państwowych
fot. Franciszek Mazur/Agencja Gazeta

Aktywiści z Obozu dla Puszczy protestują w czwartek w siedzibie Lasów Państwowych. Sprzeciwiają się dalszej wycince. 

Aktywiści i sympatycy Obozu dla Puszczy weszli do siedziby Lasów Państwowych i rozwiesili tam plakaty. Formą protestu jest blokada biura dyrekcji przy ul. Grójeckiej 9 w Warszawie. Protestujący domagają się wycofania harvesterów z Puszczy i - co jest głównym żądaniem od początku - zaprzestania wycinki. 

screen1

Na swojej stronie Obóz dla Puszczy umieścił listę postulatów, o które aktywiści walczą już wiele miesięcy. Czwartkowy protest zorganizowano pod hasłem "Uchylenie, wycofanie, zaprzestanie - park narodowy". Aktywiści swój sprzeciw demonstrują zarówno przed budynkiem, jak i w środku przy recepcji.

Uczestnicy prowadzący relację wideo twierdzą, że policjanci wezwani na miejsce blokują możliwość nagrywania protestu mediom. Miała tez użyć siły wobec demonstrantów. Pracownicy biura apelują o "umożliwienie im wykonywania obowiązków zawodowych". Aktywiści odpowiadają na to, że ich obecność przy drzwiach tego nie utrudnia. 

screen2

Uczestnicy zapowiadają, że to dopiero początek. Mówią, że w Puszczy "nikt ich nie słuchał", więc może inaczej będzie w siedzibie Lasów Państwowych. Kiedy planują zakończenie protestu? Mówią, że oczekują przyjęcia ich postulatów. Może się to zatem wydłużyć.

RadioZET.pl/KM