Zamknij

Obrzucił jajkami kolumnę z Kaczyńskim. Będzie miał kłopoty z policją

26.07.2022 13:05

Policja wyciągnie konsekwencje wobec mężczyzny, który obrzucił jajkami w Gnieźnie (woj. wielkopolskie) kolumnę pojazdów, w której poruszał się prezes PiS Jarosław Kaczyński. "Rzucając jajkami w jadące pojazdy mężczyzna stworzył zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym" – przekazała Wielkopolska Policja.

Obrzucił jajkami limuzynę Kaczyńskiego. Ściga go policja
fot. screen Wielkopolska Policja/Twitter.com

Jarosław Kaczyński gościł w Gnieźnie w otoczeniu lokalnych polityków PiS oraz obstawie ochroniarzy. Gdy opuszczał to miasto, konwój limuzyn, którym się przemieszczał, został obrzucony jajkami przez stojącego na trasie mężczyznę.

Zdarzenie zostało utrwalone na nagraniu, na którym słychać wulgaryzmy oraz zadowolenie świadków po tym, jak mężczyzna trafia w pojazdy w kolumnie. Niedługo po incydencie został schwytany i ukarany 100-złotowym mandatem za nieobyczajny wybryk.

Obrzucił konwój z Kaczyńskim jajkami. Ściga go policja

To jednak nie koniec jego problemów. Wielkopolska Policja przekazała we wtorek 26 lipca na swoim profilu na Twitterze, że sprawca odpowie również za stworzenie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym.

"Po zapoznaniu się z nagraniem z Gniezna wszczęte zostały czynności wyjaśniające w sprawie wykroczenia w ruchu drogowym - art. 86 par. 1 kw w związku z art. 76 kw. Rzucając jajkami w jadące pojazdy mężczyzna stworzył zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym" – przekazała policja.

Kodeks drogowy wskazuje, że "kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny".

RadioZET.pl/Wielkopolska Policja