Zamknij

Mamy ich! Obywatele Niemiec ukarani za znieważenie polskiej flagi

Redakcja
09.08.2017 16:46
Mamy ich! Obywatele Niemiec ukarani za znieważenie polskiej flagi
fot. Policja

Trzej obywatele Niemiec trafili do policyjnych aresztów tuż po publicznym znieważeniu polskiej flagi państwowej. Wszystko dzięki spostrzegawczości operatora miejskiego monitoringu oraz szybkiej reakcji policjantów. Obcokrajowcy usłyszeli w prokuraturze zarzuty i poddali się karze roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz karze grzywny w wysokości 10 tys. zł.

Trzej mężczyźni w wieku od 21 do 26 lat zdjęli polską flagę z jednego z budynków przy skrzyżowaniu ul. Chmielnej i Żelaznej, a następnie ją znieważyli. Do zdarzenia doszło przedwczoraj, 7 sierpnia br., o godz. 3:00. Obywateli Niemiec, z których dwaj byli pijani, namierzył operator miejskiego monitoringu. Dzięki jego spostrzegawczości oraz szybkiej reakcji policjantów z warszawskiej Woli, obcokrajowcy trafili oni do policyjnych aresztów.

Wczoraj, 8 sierpnia br., mężczyźni usłyszeli w prokuraturze zarzuty na podstawie art. 137 kk. Zgodnie z tym artykułem, kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Obywatele Niemiec przyznali się do znieważenia polskiej flagi i dobrowolnie poddali się karze roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz karze grzywny w wysokości 10 tys. zł.

RadioZET.pl/policja/maal