Ochojska bez zgody na wejście do Sejmu. Karczewski odpowiada

17.05.2018 11:32
xxx wiadomosci

Założycielka PAH Janina Ochojska nie została wpuszczona do Sejmu, aby porozmawiać z protestującymi osobami z niepełnosprawnościami i ich rodzicami. Sprawę skomentował marszałek Senatu Stanisław Karczewski. 

Stanislaw Karczewski fot. PAP

- Bardzo liczyłem, że pani Ochojska przychodzi po to, żeby być mediatorem - powiedział Stanisław Karczewski komentując sytuację z niewpuszczeniem Janiny Ochojskiej do Sejmu. Marszałek Senatu dodał, że według niego szefowa PAH raczej przybyła, by protestujących "utrzymywać w przekonaniu o słuszności protest".

Karczewski wyraził nadzieję, że uda się w najbliższym czasie zakończyć protest. Dodał, że sam chętnie osobiście wprowadzi Janinę Ochojską do Sejmu jeśli "istotnie będzie chciała mediować między protestującymi, a stroną rządową". 

Janina Ochojska bez zgody na wejście do Sejmu

Janina Ochojska pojawiła się przed Sejmem w czwartek. Próbowała wejść do środka, żeby wyrazić solidarność z osobami strajkującymi od ponad 4 tygodni. Janina Ochojska rozmawiała przed Sejmem z Jakubem Hartwichem i Adrianem Glinką, dwoma protestującymi niepełnosprawnymi.

- Łatwiej było się dostać do oblężonego Sarajewa - powiedziała Ochojska rozmawiając ze strażnikami o wejściu do Sejmu. 

RadioZET.pl/Polskie Radio, Rzeczpospolita/KM

Oceń