Plaga szczurów zaatakowała jedną z dzielnic Warszawy

Redakcja
27.06.2018 22:15
Szczur
fot. Pixabay

Niewielkie gryzonie rozpoczęły inwazję na warszawską Ochotę. Problem szczurów jest tak poważny, że władze dzielnicy opracowują strategię deratyzacji.

Pierwszy kontratak w wojnie ze szczurami władze Ochoty planują w Parku Szczęśliwickim i przy Zieleniaku. Wspomina się także o Parku Malickiego, spółdzielni mieszkaniowej WSM Ochota, okolicach OSIR przy Nowowiejskiej.

- Zdecydowaliśmy się więc na zmasowany atak. W lipcu, sierpniu i wrześniu przeprowadzimy deratyzację w parkach Szczęśliwickim i Malickiego, na terenach WSM Ochota i Oświata, na Rakowcu,  w okolicy OSiR Ochota, na terenach administrowanych przez nasz ZGN, na Zieleniaku i przy bazarkach. W lipcu trutki pojawiać się będą co poniedziałek (2,9,16, 23 i 30), w sierpniu 13 i 27, oraz 10 i 24 września - piszą w komunikacie urzędnicy.

Zobacz także

Specjaliści od walki z gryzoniami przyznają, że szczury to niezwykle trudny przeciwnik. Są inteligentne, więc i inteligentnie trzeba z nimi walczyć. Dodatkowo, lato to najlepszy okres dla tych zwierząt. Ludzie chętnie rzucają jedzenie ptakom i wiewiórkom, ale na miejskich trawnikach i w koszach już czyhają na nie szczury. A jak tylko się najedzą, rozmnażają się w zawrotnym tempie.

Zobacz też:

RadioZET.pl/maal