Zamknij

Ochroniarz postrzelił włamywacza w kręgosłup. Jest wyrok sądu

Redakcja
07.02.2018 17:32
Ochroniarz postrzelił włamywacza w kręgosłup. Jest wyrok sądu
fot. Pixabay

Finał głośnego procesu ochroniarza z Malborka, który postrzelił złodzieja okradającego dom jednorodzinny, w wyniku czego przestępca resztę życia spędzi na wózku inwalidzkim. Wyrok sądu nie podoba się opinii publicznej.

29-letni włamywacz okradał jeden z domów w Malborku. W pewnym momencie włączył się alarm i na miejscu zjawili się ochroniarze, którzy zorientowawszy się, co się wydarzyło, rzucili się w pogoń za przestępcą. Jeden z ochroniarzy wyciągnął broń i postrzelił bandytę. Ten miał pecha, bo kula przeszła dokładnie przez kręgosłup, w wyniku czego do końca życia będzie poruszał się na wózku inwalidzkim. Sprawa trafiła do sądu.

Finał głośnej sprawy

Sąd w Tczewie skazał pracownika ochrony na rok więzienia w zawieszeniu i 4 lata zakazu działalności związanej z ochroną osób i mienia oraz z posiadaniem broni palnej. Z decyzją sądu nie zgadza się dużą część opinii publicznej. Internauci piszą, m.in. że „złodziejstwo powinno być zawodem wysokiego ryzyka”.

Kontrowersyjna decyzja sądu

Sprawa wywołała wiele emocji nie tylko wśród mieszkańców Malborka. — Wyrok jest nieprawomocny, a nasz pracownik wciąż jeszcze walczy o uniewinnienie. Przeżył wiele problemów, ale chce nadal pracować. Otrzymujemy nawet wyrazy poparcia w tej sprawie — komentował szef firmy ochroniarskiej w rozmowie z WP.pl.

Internauci są niezadowoleni z postawy sądu. Oto niektóre z komentarzy:

„Sam bym strzelił, ktoś pracuje i dorabia się, a tu przyjdzie łachmyta i kradnie...Popieram ochroniarza”

"Takim wyrokiem sąd daje ewidentne przyzwolenie na włamywanie! Ktoś idzie kraść niech się liczy że może być postrzelony. Za swoje leczenie i wózek też powinien płacić ze swoich pieniędzy, a nie z podatków naszych!”

Jakie jest twoje zdanie w tej sprawie? Weź udział w sondzie:

Zagłosuj

Uważasz, że ochroniarz powinien zostać skazany?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/WP.pl/strz