Odkurzaczem wypompowywał paliwo z auta. Spowodował wybuch

Redakcja
27.12.2017 12:10
Odkurzaczem wypompowywał paliwo z auta. Spowodował wybuch
fot. Pixabay

Policja w Lublinie wyjaśnia okoliczności wybuchu, który spowodował 19-letni kierowca na jednej ze stacji paliw w tym mieście. Mężczyzna przy pomocy odkurzacza usiłował wypompować benzynę, którą omyłkowo zatankował do swojego auta.

- Do wybuchu doszło w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, po południu, na stacji paliw przy ul. Łęczyńskiej –- poinformował Andrzej Fijołek z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

19-letni kierowca przyjechał na stację samochodem marki mercedes, z silnikiem diesla, aby zatankować paliwo. Przez pomyłkę nalał do baku benzynę zamiast oleju napędowego. Gdy zorientował się, że popełnił błąd, usiłował wypompować benzynę z baku przy pomocy odkurzacza znajdującego się na wyposażeniu stacji paliw.

Doszło do wybuchu. Zniszczony został odkurzacz o wartości około 16 tys. zł. Mężczyźnie nic się nie stało. Jak czytamy w komunikacie policji, "na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się i nie doszło do większych strat. Nie ucierpiała też żadna osoba znajdująca się na stacji".

- Policja zabezpieczyła nagrania monitoringu ze stacji paliw. „Kierowca będzie musiał pokryć straty spowodowane na stacji paliw. Prokurator oceni, czy odpowie także za sprowadzenie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi” –- dodał Fijołek.

RadioZET.pl/pap/maal